PC/Windows Poradniki

Jak wymusić na Windows 10 generowanie miniaturek z nieobsługiwanych typów plików

Eksplorator plików w systemie Windows potrafi generować miniaturki z wielu typów plików dzięki czemu nawigacja pomiędzy naszymi zbiorami zdjęć czy filmów jest bardzo intuicyjna.

Niestety, bardziej zaawansowani użytkownicy tego systemu mogą potrzebować podglądu miniatur z bardziej „egzotycznych” typów plików, takich jak zdjęcia RAW, czy też formatów popularnych aplikacji graficznych.

Dzisiaj zamierzam przedstawić wam bardzo prostą metodę, na generowanie podglądu z bardziej nietypowych plików graficznych bez potrzeby instalowania dedykowanych im aplikacji.

Jak wymusić na Windows 10 generowanie miniaturek z nieobsługiwanych typów plików ?

Jest to niezwykle proste i z tej metody korzystam od czasów Windows 7. Jedynie czego potrzebujemy to niewielka aplikacja SageThumbs.

Jest to zupełnie darmowy program, który działa jako rozszerzenie powłoki eksploratora Windows. Umożliwia ono wygenerowanie poglądu z naprawdę wielu przeróżnych formatów.

Sama aplikacja dodaje do naszego menu kontekstowego proste menu z którego możemy skopiować grafikę do schowka (to naprawdę przydatna opcja!), wysłanie zdjęcia za pomocą e-mail. Nie zabrakło tutaj również możliwości szybkiej konwersji do jednego z bardziej popularnych formatów graficznych.

Zrzut ekranu 1 Jak wymusić na Windows 10 generowanie miniaturek z nieobsługiwanych typów plikówJako, że SageThumbs dubluje pozycje w menu kontekstowym zachęcam do zapoznania się z moimi poradnikami, w których przedstawiam wam proste metody na pozbycie się niechcianych wpisów pod prawoklikiem.

Opcje konfiguracyjne SageThumbs posiada możliwość wybrania tylko tych rozszerzeń, z którymi pracujemy ale moim zdaniem jedyną fajną pozycją jest dodanie nakładki ikony w prawym dolnym rogu miniaturki. Umożliwia to bardzo szybkie zorientowanie się z jakim formatem zapisu obrazu mamy do czynienia:

2020 01 05 10h42 24 Jak wymusić na Windows 10 generowanie miniaturek z nieobsługiwanych typów plikówPo kilku dniach po instalacji SageThumbs zapewniam was, że nie będziecie w stanie wrócić do standardowej obsługi miniaturek jaką oferuje wam system Windows 😉

Oczywiście zaprezentowana wam powyżej aplikacja nie jest jedyną metodą na wygenerowanie miniaturek z nieobsługiwanych przez system typów plików. Alternatywą jest np. zainstalowanie przeglądarki zdjęć obsługującej tego typu formaty plików (polecam Honeyview z której sam korzystam, ewentualnie XnView).

To by było tyle na dzisiaj. Przepraszam za krótki wpis ale… jakoś tak wyszło 😉

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Uniemożliwiamy wysyłanie aktualizacji Windows 10 z naszego PC

Kabson

Zmieniamy wygląd kursora na El Capitan z Mac OS X

Kabson

Naprawiamy skojarzenia plików w systemie Windows

Kabson

Sześć metod na uporanie się z 100% użycia dysku w systemie Windows

Kabson

Instalujemy przeglądarkę Brave po polsku

Kabson

Najprostsza metoda na uruchomienie Androida 11 na Windows 10

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej