PoradnikiPC/Windows

Jak ominąć “Wystąpił błąd – Download interrupted” w Chrome Web Store

Google Chrome to bardzo popularna przeglądarka. Niestety, przeglądarki oparte na silniku Chromium nie zawsze są kompatybilne ze sklepem Web Store. Podczas próby instalacji może nam wyskoczyć tytułowy błąd. Ten problem wystąpił u mnie w przeglądarce Brave, która (jak dla mnie) jest idealnym zamiennikiem “oklepanego” Chrome. 

Nie mam pojęcia, czy błąd Download interrupted w Chrome Web Store spowodowany jest przez moją przeglądarkę, czy też przez “złośliwość” programistów z Kalifornii. Podczas próby instalacji niektórych rozszerzeń moim oczom ukazywał się błąd o treści “Wystąpił błąd – Download interrupted”:

dinterrupted

 

Dzisiaj przedstawiam Wam bardzo prosty patent na ominięcie tego problemu. Czyli pokażę wam jak zainstalować rozszerzenie w niekompatybilnej przeglądarce opartej o silnik Chromium.

Jak ominąć “Wystąpił błąd – Download interrupted” w Chrome Web Store ?

Tak jak wspomniałem jest to banalnie proste, jednak musimy zacząć instalację dodatku od “dooopy strony” czyli… pobraniu pliku *.crx na nasz dysk twardy.

Najprościej jest to zrobić za pomocą tej strony:

2020 02 06 12h50 47

Po prostu skopiujcie link wiodący do wtyczki w sklepie Google Chrome i kliknijcie w przycisk Download extension. Wybrana przez was wtyczka będzie dostępna do pobrania w kilka sekund 😉

Na moim przykładzie wykorzystam wtyczkę Distill Web Monitor z której sam często korzystam.

Teraz musicie zmienić rozszerzenie z *.crx na *.zip i wypakować zawartość wtyczki do nowego folderu. Ja swój nazwałem tak samo jak pobraną wtyczkę, czyli Distill-Web-Monitor-Chrome Web Store_v1.15.7.

Folder z naszą wtyczką musimy umieścić w miejscu, z którego z pewnością jej nie usuniemy. W przeciwieństwie do standardowej instalacji wtyczki podczas której “ląduje” ona w folderze

\AppData\Local\*\*\User Data\Default\Extensions

manualna instalacja korzysta z wybranej przez nas lokalizacji. Każda zmiana lokalizacji folderu naszej wtyczki spowoduje problem w naszej przeglądarce, która po prostu ją dezaktywuje.

Posiadając już wypakowaną wtyczkę uruchamiamy naszą przeglądarkę i w przechodzimy do strony naszych rozszerzeń. Z prawej strony musimy włączamy tryb programisty, a następnie kliknąć na Załaduj rozpakowane:

Bez nazwy 1

 

Teraz wskazujemy folder z rozpakowaną przez nas wtyczką.

Warto zauważyć, że nasza manualnie dodana wtyczka posiada oznaczenie “Rozszerzenie bez pakietu”. Nasze rozszerzenie nie jest powiązane w żaden sposób z usługami Google. 

Bez nazwy 2

Oznacza to, że nasza wtyczka nigdy nie doczeka się automatycznej synchronizacji i aktualizacji. Aby zaktualizować tak dodaną wtyczkę, musicie po prostu pobrać nowszą wersję wtyczki metodą przedstawioną powyżej. Następnie ponownie wypakować plik *.crx i skopiować jej zawartość do folderu naszej wtyczki.

To by było na tyle. Dziękuję za wytrwanie do końca. Jak zwykle mam nadzieję, że komuś pomogłem 😉

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 3 / 5. Liczba głosów: 1

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Jak zapisać loginy i hasła do pliku w Google Chrome

Kabson

Rozwiązujemy problem z DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET w Google Chrome

Kabson

Stwórz swój własny motyw dla Chrome w 4 prostych krokach

Kabson

Odzyskujemy hasła z popularnych przeglądarek intenetowych

Kabson

Sprawdzamy jak Google Chrome będzie wyglądać na Androidzie za kilka miesięcy

Kabson

Jak przywrócić klasyczną belkę pobierania plików w Chrome

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.