InternetPoradniki

Jak sprawdzić zasięg rozprzestrzenienia się Koranowirusa COVID-19

Globalna epidemia stała się faktem. Koranowirus szaleje sobie już po całym globie. Naukowcy dniami i nocami pracują nad stworzeniem niezawodnej szczepionki, jednak na chwilę obecną bezskutecznie. Maski przeciwpyłowe znikają ze sklepów, w internecie pojawiają się „Janusze biznesu” próbujący zarobić kilka groszy na COVID-19.

Ja natomiast… przedstawiam wam ciekawą stronę na której można śledzić postęp rozszerzania się tej niepokojącej epidemii.

2020 03 05 13h22 53 Jak sprawdzić zasięg rozprzestrzenienia się Koranowirusa COVID 19

Koranowirus który początkowo jak wiemy został wykryty w Wuhan w Chinach szybko rozniósł się po całym globie. Nie ma dnia, żebyśmy w wiadomościach nie byli informowani o nowych przypadkach występowania wirusa. 

My Polacy znani z sarmanckiego zachowania „śmieszkowalismy” z tego niebezpiecznego wirusa do 4 marca. Tego dnia potwierdzono pierwszy przypadek pacjenta zakażonego COVID-19 w Zielonej Górze. I przestało być już śmiesznie…

Gdzie sprawdzić zasięg rozprzestrzenienia się Koranowirusa COVID-19 ?

Coronavirus COVID-19 Global Cases by Johns Hopkins CSSE bo o niej tutaj mowa jest stale aktualizowana na podstawie zgłoszeń do bazy WHO (World Health Organization) oraz centr kryzysowych w USA, Chinach oraz Europie.

Witryna pokazuje wszystkich pacjentów z podejrzeniem zarażenia, potwierdzonych pacjentów oraz wyleczone osoby.  Coronavirus COVID-19 Global Cases by Johns Hopkins CSSE wyświetla również informacje o zgonach, wraz z podziałem na kraje w których one wystąpiły.

Warto zaznaczyć, że niektóre lokacje występowania wirusa są czasem umowne. Na przykład przypadki zachorowań z Diamond Princess wciąż wyświetlają się u brzegu Japonii, jednak pacjenci zostali przetransportowani do placówek medycznych. Nie popadałbym w panikę również w przypadku, gdy punkt zgłoszonego zachorowania wskazuje na naszą ulicę. Mapka działa na wysokości województw, więc nie wskazuje poprawnie lokacji w której dana osoba się znajdowała.

Na dzień dzisiejszy (05.03.2020) Coronavirus COVID-19 Global Cases by Johns Hopkins CSSE wskazuje 95,748 potwierdzonych przypadków zachorowań, 53,423 osób, które udało się wyleczyć oraz ponad 3 tysiące śmierci spowodowanych tym wirusem.

Te liczby ciągle rosną i aż nie chce mi się wierzyć, że nie czeka nas coś na wzór pandemii dżumy, czy innej cholery. Czy specjaliści zdążą w czas z oczekiwaną szczepionką ?

Miejmy nadzieję, że tak.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Subksrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej