PC/WindowsPoradniki

Gramy w ukrytą grę „Posurfujmy” w Microsoft Edge

Nowa przeglądarka Microsoft Edge oparta o silnik Chromium wciąż zdobywa popularność. Jeżeli korzystacie z tej przeglądarki pokażę wam w jaki sposób uruchomić w niej ukrytą mini grę „Posurfujmy”.

Nie zamierzam nic pisać o tej przeglądarce. Skoro jest oparta na silniku Chromium działa dokładnie tak samo jak i inne jej klony (Vivaldi, Opera etc.). Moim zdaniem Brave której używam od roku i tak nie przebije 😉 Ale to tylko moje zdanie.

Programiści z Redmond „zaszyli” w kodzie przeglądarki mini grę. I to nie byle jaką gdyż jest ona bardziej rozbudowana od T-Rex Run (czy jej odpowiedników w innych przeglądarkach).

Zrzut ekranu 320 Gramy w ukrytą grę Posurfujmy w Microsoft Edge

Gra „Posurfujmy” polega na omijaniu przeszkód w postaci skał, wirów wodnych i innych elementów krajobrazu. W grze zaimplementowano nawet krakena którego zadaniem jest gonienie naszej postaci. Płynąc w dół ekranu możemy zbierać również „dopalacze” oraz dodatkowe życia. Ich ilość oraz różnorodność jest uzależniona od trybu gry, a tych jest aż trzy. W domyślnym trybie po naszym zadaniem jest dotarcie jak najdalej, w dwóch pozostałych możemy zmierzyć się z czasem bądź posurfować pomiędzy bramkami.

Jak uruchomić grę „Posurfujmy”w Microsoft Edge ?

Są dwie metody, jednak ja chciałbym przedstawić wam tę prostszą. Aby włączyć ukrytą grę w Microsoft Edge wystarczy w pasku adresu wpisać:

edge://surf

I nacisnąć enter, ten „trik” przeniesie nas bezpośrednio do wyboru postaci.

Sterowanie w grze jest banalnie proste, możemy skorzystać ze strzałek, klawiszy W.A,S,D oraz myszki. Kontrolera nie miałem okazji sprawdzić, ale podobno również działa 😉

Na zakończenie tego wpisu chciałbym się z wami podzielić jeszcze cheatem, który odblokowuje 8 grywalną postać – kota Ninja.

Jak odblokować dodatkową postać w grze „Posurfujmy”  w Microsoft Edge ?

Jeżeli chcecie zagrać dodatkową, ósmą postacią w tym easterze wystarczy na oknie wyboru postaci wklepać tzw. Konami Code. Jest to ukłon w stronę staro szkolnych graczy gdyż tą kombinację klawiszy po raz pierwszy umieszczono w grze Gradius z 1986 roku. Konami Code występowało później w wielu grach, zabawkach dla dzieci a nawet wklepywał go sam Król Kandyz w animacji Disney’a Ralph Demolka.

A ten słynny kod to:

↑,↑,↓,↓←,→,←,→,b,a

Gdy wpiszemy go poprawnie kot ninja zastąpi wszystkie podstawowe postacie:

2020 05 30 15h01 36 Gramy w ukrytą grę Posurfujmy w Microsoft Edge

Moim zdaniem przeglądarka powinna być tylko przeglądarką i każda linijka kodu która nie jest związana z renderowaniem i obsługą stron niepotrzebnie tylko obciąża przeglądarkę.

No ale co innego programiści z M$ mogli dodać od siebie do silnika Chrome ? 😉

Jak oceniasz ten wpis ?

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy:

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Jak odinstalować Microsoft Edge w Windows ?

Kabson

Jak uaktywnić easter egg w Firefox Quantum

iPOD

Uaktywniamy czarny styl w Microsoft Edge.

Kabson

Dezaktywujemy przeglądarkę Edge w systemie Windows 10

Kabson

Blokujemy reklamy w Microsoft Edge

Kabson

Jak zagrać w Lunar Lander na pasku kopiowania plików ?

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej