PC/EmulacjaPoradniki

Emulujemy gry z Virtual Boy na PC (VBjin)

Virtual Boy był pierwszą 32 bitową konsolą Nintendo która zadebiutowała w 1995 roku. Pomimo wydania ponad 25 milionów $ w promocję tego sprzętu, Virtual Boy okazał się totalną klapą. Nie oznacza to jednak, że fani emulacji zapomnieli o tym sprzęcie więc dzisiaj jesteśmy w stanie emulować całą jego bibliotekę gier… których jest równo 22.

Do emulacji gier z Virtual Boy’a wykorzystamy VBjin. Bardzo prosty w obsłudze emulator który możecie pobrać np. z naszego forum. Jako, że VB był naprawdę prostym sprzętem, do emulacji nie potrzebujemy BIOSu konsoli. 

Po pobraniu i wypakowaniu paczki z emulatorem uruchamiamy plik vbjin.exe.

VBjin – podstawowa konfiguracja emulatora Nintendo Virtual Boy.

2020 08 06 12h20 41 Emulujemy gry z Virtual Boy na PC (VBjin)
Emulator jest naprawdę prosty w obsłudze, w pierwszej kolejności musimy skonfigurować sobie sterowanie. Klikamy na Config -> Input Config i ustawiamy według swojego widzimisię.

vbojpady Emulujemy gry z Virtual Boy na PC (VBjin)Pad Virtual Boy’a posiadał dwa krzyżaki, jednak ten z prawej strony jest praktycznie niewykorzystywany.

Dla tych, którym nie odpowiada standardowa wielkość okna emulatorka to możecie go zmienić w zakładce View. Do naszej dyspozycji oddano nawet  4 krotne powiększenie.

Na zakończenie podpowiem jeszcze, że za pomocą kombinacji klawiszy Shift+F1…F10 zapisujemy obecny stan gry, zaś samymi „efkami” je wczytujemy. 

I to wystarczy do obsługi tego emulatora 😉

VBjin – gramy w gry !

Po załadowaniu rom’a i uruchomieniu gry zauważycie, że „coś nie tak” jest z wyświetlaniem obrazu.

2020 08 06 12h47 12 Emulujemy gry z Virtual Boy na PC (VBjin)

Dzieje się tak dlatego, że emulator standardowo wyświetla anaglif 3D, przystosowany do oglądania go przez znane starszym czytelnikom okularki 3D.

3d anaglyph glasses1 Emulujemy gry z Virtual Boy na PC (VBjin)
Posiadając taki „sprzęt” w domu możecie poczuć się jak właściciele tej już ponad dwudziestoletniej konsoli i szybko nabawić się nudności 😉

Jeżeli nie posiadacie takich okularków możecie efekt 3D wyłączyć wybierając zakładkę View -> Mix Left & Right View. W niektórych grach ta opcja nam nie pomaga, więc proponuję wyłączyć lewy (bądź prawy) obraz. Dokonuje się tego w View – Video Display i wybierając Left/Right Only.

Na zakończenie – w co grać na emulatorze Nintendo Virtual Boy ?

Tak jak wspomniałem, na ten system wydano raptem 22 tytuły, z których większość nie opuściła nawet Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moje top 5 to:

  • Jack Bros
  • Vertical Force
  • Mario Clash
  • Mario’s Tennis
  • Virtual Boy Wario Land

Przy tych pięciu tytułach można się pobawić, jednak moim zdaniem są lepsze gry (i emulatory) niż granie w te monokolorowe gry 😉

Na zakończenie podpowiem wam, że Virtual Boy w chwili obecnej jest dobrą lokatą naszych cebulionów, zadbane egzemplarze tej konsoli chodzą na aukcjach nawet po 4 tysiące złotych !

I raczej już nie stanieją, pomimo okazania się finansowym fiaskiem te konsole to łakomy kąsek dla kolekcjonerów.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Oto 5 stron z których możecie pobrać stare gry zupełnie za darmo.

Kabson

MAME – konwersja romów split/merged z kompresją 7Zip

Kabson

Gramy w gry z Segi Genesis na Androidzie/iOS bez emulatorów !

Kabson

Instalujemy Windows 3.1 na DosBOX

Kabson

Gramy w Super Mario 64 w widoku FPP

Kabson

Konfiguracja DeSmuME (emulator Nintendo DS)

Kabson

1 komentarz

Avatar
Vinci 26 października 2020 at 16:20

Dzięki za poradnik. Szkoda tylko, że tak mało gier jest na ten emulator.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej