PoradnikiPC/Windows

Jak wykonać eksport osobistych ustawień z panelu sterowania NVIDIA

NVIDIA to jak wiadomo firma produkująca potężne karty graficzne które (zazwyczaj) dzieciom służą do nauki, zaś Panel Sterowania NVIDIA to narzędzie w którym dość głęboko możemy zmienić ustawienia wyświetlanej grafiki. Chociaż NVIDIA jest obecna na rynku od ponad trzydziestu lat to nikt z programistów nie wpadł jeszcze na pomysł, że zaawansowani użytkownicy komputerów czasami chcą po prostu wykonać kopię zapasową swoich ustawień w tym panelu. Dzisiaj pokażę wam aż dwie metody na eksport i import swoich ustawień Panelu NVIDIA.

Aby nie przedłużać tak prostego zagadnienia, zaczynamy 😉

Eksport/Import osobistych ustawień panelu NVIDIA za pomocą NVIDIA Inspector.

W pierwszej kolejności “pomożemy” sobie niewielką aplikacją NVIDIA Inspector. Pobieramy zatem archiwum i uruchamiamy nvidiaProfileInspector.exe. Aplikacja jak widzicie wyświetla prostą tabelkę z wszystkimi ustawieniami naszej karty graficznej. Nas interesuje pozycja eksportu zaznaczona na screenie czerwoną strzałką:

Bez nazwy 1

Z rozwijanego menu wybieramy Export All Driver Profiles (NVIDIA Text Format) i wskazujemy gdzie NVIDIA Inspector ma stworzyć kopię zapasową. Pomimo faktu, że nasz backup to zwykły plik tekstowy, nie radzę wprowadzać do niego zmian ręcznie np. za pomocą notatnika i importować naszych modyfikacji. Lepiej dmuchać na zimne i dłubać sobie w panelu 😉

Jak łatwo się domyślić, ikonka znajdująca się po prawej stronie od pozycji eksportu służy właśnie do zaimportowania naszej kopii ustawień.

Eksport/Import osobistych ustawień za pomocą Eksploratora plików Windows.

Wydawać by się mogło, że ustawienia NVIDIA CP “zachowmikowane” są pod kluczami w rejestrze, bądź w jeszcze bardziej nietypowym miejscu. Nic bardziej mylnego !

Wszystkie ustawienie Panelu NVIDIA znajdują się w lokalizacji:

C:\ProgramData\NVIDIA Corporation\Drs

W postaci dwóch plików binarnych (*.bin) a mianowicie nvdrsdb0.bin i nvdrsdb1.bin:

Bez nazwy 2

Plik nvdrsdb0.bin zawiera globalne ustawienie karty graficznej, zaś nvdrsdb1.bin nasze spersonalizowane ustawienia. Aby wykonać import/eksport ustawień panelu wystarczy skopiować te dwa pliki w inne, bezpieczne miejsce 😉

To by było na tyle w tym temacie. Osobiście od lat korzystam z drugiej zaprezentowanej przeze mnie metody i nigdy nie miałem problemów z ogarnięciem się po reinstalacji systemu. Gdybym nie wykonywał kopii zapasowej ustawień panelu NVIDIA, to na poustawianie używanych przeze mnie aplikacji “po swojemu” zajęłoby mi kilka godzin.

Mam nadzieję, że ten krótki wpis i wam pomoże. Dziękuję za uwagę.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Efekt Aero w Windows 10

Kabson

Usuwamy „Rzutuj do urządzenia” z menu kontekstowego Windows 10

Kabson

Ukrywamy sieci WiFi w Windows 10

Kabson

Uruchamiamy Windows 10 w trybie awaryjnym

Kabson

Pozbywamy się bloatware z systemu Windows 10

Kabson

Przenosimy system Windows na nowy dysk.

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.