PoradnikiPC/Windows

Jak zapisać zdjęcia z pliku *.pdf

Z plikami *.pdf mamy do czynienia niemal codziennie. To właśnie w tym formacie stworzonym przez firmę Adobe dostajemy głównie rachunki, fakturki i tym podobne wezwania do zapłaty 😉 Nic w tym dziwnego, znany od ponad 20 lat format jest teraz otwartym standardem elektronicznej wymiany dokumentów przyjętym przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną.

Dzisiaj pokażę wam w jaki sposób wyeksportować zdjęcia z pliku *.pdf, gdyż większość przeglądarek internetowych sobie z tym nie radzi 😉

Nawet polecana kiedyś przeze mnie Sumatra PDF do dnia publikacji tego wpisu nie doczekała się możliwości bezpośredniego zapisu zdjęć do pliku. 

Zatem dzisiaj pokażę wam jak zapisać zdjęcia z pliku *.pdf. I to na dwa sposoby 😉

Co będzie nam potrzebne do eksportu zdjęć z dokumentu *.pdf ? 

Pobieramy niewielki program PDF Image Extractor. Zalecam pobrać wersję portable (przenośną) aby nie bawić się w instalowanie aplikacji potrzebnej nam zazwyczaj raz na ruski rok.

Bez nazwy 1 3

Sama aplikacja pomimo, że nie jest w naszym języku jest banalna w obsłudze. Po prostu klikamy na Add files…(1),  dodajemy dokumenty z których chcemy wyodrębnić grafiki i na zakończenie klikamy na Extract images…(2)

Wyodrębnione chwilę potrwa, zaś zdjęcia zostaną zapisane w folderze znajdującym się dokładnie w tym samym miejscu gdzie nasz dokument *.pdf.

PDF Image Extractor jak widzicie jest bardzo prostym programem jednak w większości przypadków doskonale radzi sobie z tym, do czego został stworzony. Nie zdziwicie się jednak, że oprócz typowych grafik wyodrębni również jakieś “śmieci”. Czasami tak jest, że autor dokumentu korzystał z np. nietypowego wypunktowania (tzw. bullet point’ów) i te w trakcie eksportu do *.pdf trafiły do niego właśnie w takiej formie.

Jak wyodrębnić obiekty z pliku *.pdf online ?

Jeżeli nasz plik *.pdf waży mniej niż 25 MB co zresztą często się zdarza, gdyż generalnie te dokumenty nie obfitują w zatrważającą ilość ilustracji możecie wykorzystać stronę Free online PDF Extractor by bardzo szybko wyodrębnić grafikę z dokumentu portable document format.

2020 11 23 09h24 33

Dla naszej wygody wyodrębnione pliki graficzne możemy pobrać ze strony jako archiwum *.zip co z pewnością ułatwi nam życie w przypadku większej ilości grafik.

Na zakończenie tego wpisu w załączniku poniżej umieszczam gotowy testowy plik *.pdf abyście mogli sprawdzić, czy wszystko działa tak jak powinno.

Dziękuję za uwagę.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Załączniki

  • testowy • 129 kB • 239 pobrań

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Ukrywanie plików za pomocą Kamaleon

Kabson

Wybieramy optymalny rozmiar alokacji dla naszych dysków.

Kabson

Uruchamiamy aplikacje z Androida na naszym PC

Kabson

Jak tworzyć miniaturki obrazów thumbs.db jednym kliknięciem.

Kabson

Automatycznie usuwamy stare pliki z folderu Pobrane w Windows

Kabson

Usuwamy dane z wolnej przestrzeni dyskowej w systemie Windows

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.