PoradnikiPC/Windows

Jak zapisać zdjęcia z pliku *.pdf

Z plikami *.pdf mamy do czynienia niemal codziennie. To właśnie w tym formacie stworzonym przez firmę Adobe dostajemy głównie rachunki, fakturki i tym podobne wezwania do zapłaty 😉 Nic w tym dziwnego, znany od ponad 20 lat format jest teraz otwartym standardem elektronicznej wymiany dokumentów przyjętym przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną.

Dzisiaj pokażę wam w jaki sposób wyeksportować zdjęcia z pliku *.pdf, gdyż większość przeglądarek internetowych sobie z tym nie radzi 😉

Nawet polecana kiedyś przeze mnie Sumatra PDF do dnia publikacji tego wpisu nie doczekała się możliwości bezpośredniego zapisu zdjęć do pliku. 

Zatem dzisiaj pokażę wam jak zapisać zdjęcia z pliku *.pdf. I to na dwa sposoby 😉

Co będzie nam potrzebne do eksportu zdjęć z dokumentu *.pdf ? 

Pobieramy niewielki program PDF Image Extractor. Zalecam pobrać wersję portable (przenośną) aby nie bawić się w instalowanie aplikacji potrzebnej nam zazwyczaj raz na ruski rok.

Bez nazwy 1 3

Sama aplikacja pomimo, że nie jest w naszym języku jest banalna w obsłudze. Po prostu klikamy na Add files…(1),  dodajemy dokumenty z których chcemy wyodrębnić grafiki i na zakończenie klikamy na Extract images…(2)

Wyodrębnione chwilę potrwa, zaś zdjęcia zostaną zapisane w folderze znajdującym się dokładnie w tym samym miejscu gdzie nasz dokument *.pdf.

PDF Image Extractor jak widzicie jest bardzo prostym programem jednak w większości przypadków doskonale radzi sobie z tym, do czego został stworzony. Nie zdziwicie się jednak, że oprócz typowych grafik wyodrębni również jakieś “śmieci”. Czasami tak jest, że autor dokumentu korzystał z np. nietypowego wypunktowania (tzw. bullet point’ów) i te w trakcie eksportu do *.pdf trafiły do niego właśnie w takiej formie.

Jak wyodrębnić obiekty z pliku *.pdf online ?

Jeżeli nasz plik *.pdf waży mniej niż 25 MB co zresztą często się zdarza, gdyż generalnie te dokumenty nie obfitują w zatrważającą ilość ilustracji możecie wykorzystać stronę Free online PDF Extractor by bardzo szybko wyodrębnić grafikę z dokumentu portable document format.

2020 11 23 09h24 33

Dla naszej wygody wyodrębnione pliki graficzne możemy pobrać ze strony jako archiwum *.zip co z pewnością ułatwi nam życie w przypadku większej ilości grafik.

Na zakończenie tego wpisu w załączniku poniżej umieszczam gotowy testowy plik *.pdf abyście mogli sprawdzić, czy wszystko działa tak jak powinno.

Dziękuję za uwagę.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Załączniki

  • testowy • 129 kB • 226 pobrań

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Blokujemy uruchamianie określonych programów w systemie Windows

Kabson

Zapisujemy dane logowania sieci WiFi do pliku.

Kabson

Najprostsza metoda na uruchomienie Androida 11 na Windows 10

Kabson

Instalujemy przeglądarkę Brave po polsku

Kabson

Zmieniamy wygląd kursora na El Capitan z Mac OS X

Kabson

W jaki sposób dostać się do plików na dysku gdy system nie startuje

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej