Image default
PoradnikiPC/Windows

Moje top rozszerzeń do przeglądarki Chrome na rok 2021

Postanowiłem dzisiaj przedstawić wam moim zdaniem najciekawsze i najbardziej przydatne rozszerzenia do Google Chrome (i jej podobnych) dostępnych w 2021 roku.

Last Pass: Free Password Manager

unnamed
O tej wtyczce wspominałem już w 2015 roku i po dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie lepszego menadżera haseł. Last Pass umożliwia synchronizację haseł pomiędzy przeglądarkami różnych firm, więc nawet jak najdzie mnie ochota na chwilową zmianę przeglądarki to logowanie do witryn nie będzie wiązać się z koniecznością przepisywania haseł.  Jak dla mnie rewelacja.

Privacy Badger

unnamed
Zadaniem tej wtyczki jest wykrywanie oraz blokowanie skryptów śledzących na odwiedzanych przez nas witrynach. Privacy Badger stanowi doskonałe uzupełnienie dla używanego przez nas blockera reklam, gdyż samodzielnie uczy się “wykrywać” skrypty śledzące zanim te zostaną dodane do list wtyczek blokujących niepotrzebny tracking.

uMatrix

unnamed 1
Co prawda blocker reklam oraz Privacy Badger w zupełności powinny wystarczyć do w miarę bezpiecznego surfowania po sieci tak uMatrix zapewnia nam na zaawansowaną kontrolę nad tym z jakimi serwerami nasza przeglądarka łączy się w trakcie przeglądania stron. 

Niestety, aby uMatrix działał poprawnie i nie “rozwalał” nam stron musimy go ręcznie skonfigurować. To dla laika syzyfowa praca, jednak moim zdaniem przynosi naprawdę spore profity.

uBlock Origin

ublock
Jak dla mnie podstawowy blocker reklam który proponuję do każdej przeglądarki z przyjdzie mi pracować u klienta. Co prawda tą samą “robotę” co uBlock wykonują dwie wtyczki przedstawione powyżej, jednak uBlock jest znacznie prostszy do ogarnięcia dla laików.

Speed Dial [FVD]

speedial
Jakoś nigdy nie byłem zwolennikiem domyślnej strony startowej w Google Chrome (i jej podobnych). Speed Dial [FVD] pozwala na kompletne spersonalizowanie strony głównej tak, abyśmy mieli najczęściej odwiedzane przez nas witryny na wyciągnięcie ręki.

Download Manager (S3)

unnamed 4

Moim skromnym zdaniem, standardowa “belka” pobierania plików jest bezużyteczna i bardziej odpowiada mi rozwiązanie od konkurencji (a dokładniej Firefox’a). Chyba już wiecie, co te rozszerzenie dodaje do przeglądarki Chrome ;-).

Distill Web Monitor

distill
Distill to po prostu monitor zmian na interesujących nas witrynach internetowych. Jeżeli zawartość obserwowanej strony się zmieni to rozszerzenie z pewnością nas o tym poinformuje.

Tab Suspender

unnamed 5
O tej wtyczce redukującej pożeranie RAM przez przeglądarkę Chrome już kiedyś pisałem zatem nie ma sensu ponownie się o niej rozpisywać. 

Boczna lista zakładek

unnamed 7Bardzo wygodne rozszerzenie, które z pewnością docenicie często “grzebiąc” po zakładkach. Zamiast standardowego rozwiązania znanego z “chromulców” mamy wysuwany sidebar z naszymi zakładkami.

Typio Form Recovery

unnamed 6

Typio zadba o to, by wasze wielogodzinne wypociny pisane w formularzach nie przepadły w trakcie niespodziewanej awarii przeglądarki. Po prostu to taki “anioł stróż” waszych tekstów pisanych w przeglądarce. W razie problemów jesteście w stanie przywrócić nawet najdłużej pisane teksty zaledwie dwoma kliknięciami.

SearchPreview

unnamed 8

Mała kosmetyczna zmiana, która wyświetla miniaturki wyszukiwanych stron w Google.

Stylus

unnamed 9

Stylus to dodatek dzięki któremu możemy dowolnie zmieniać wygląd odwiedzanych przez nas stron. O podobnym rozszerzeniu już kiedyś pisałem, jednak wokół Stylish’a wybuchła kiedyś niezła afera. A skoro Stylus wykorzystuje dokładnie tą samą bazę styli co kontrowersyjny dodatek…

Usługa zwrotu gotówki LetyShops

unnamed 10
LetyShops to platforma która oferuje cashback za zakupy w internecie. Osobiście wypłaciłem z Lety coś około ~60 złotych w ciągu roku. Może to nie dużo, jednak na opłacenie Allegro Smart wystarczyło w zupełności.

 

 

To by było na tyle.  Interesuje mnie z jakich rozszerzeń Wy korzystacie ? Dajcie znać w komentarzach.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 5 / 5. Głosów: 1

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Jak zapisać loginy i hasła do pliku w Google Chrome

Kabson

Pobieramy font ze strony internetowej.

Kabson

Przeglądamy zablokowaną zawartość forów bez rejestracji

Kabson

Rozwiązujemy problem z DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET w Google Chrome

Kabson

Ukrywamy informację “Google Chrome wkrótce przestanie się aktualizować…” w Windows XP/Vista

Kabson

Przenosimy cache Chrome do ramdysku

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.