Mody do gierMody do Need For SpeedPobieralnia

Need for Speed Hot Pursuit Remastered Texture Pack

Blog  8 Need for Speed Hot Pursuit Remastered Texture Pack

Większość HD modów zebranych na naszym blogu dotyczy kilkuletnich produkcji. Takie dodatki graficzne potrafią odświeżyć stare gry i sprawić, że ich oprawa wizualna zostaje podciągnięta o kilka lat do przodu.

Dzisiaj natomiast mam dla was niecodzienną modyfikację. A mianowicie Need for Speed Hot Pursuit Remastered Texture Pack.

Okazuje się, że wersja remaster wydana pod koniec 2020 roku gry ma ponad 3500 gorszej jakości tekstur co oryginał na PC z 2010 roku. Stanowi to ponad 69% wszystkich dostępnych tekstur w grze !

Ale od czego są modderzy ?

Niejaki DGIorio poświęcił trochę czasu aby porównać tekstury z dwóch wersji gry tworząc modyfikację zawierającą jedynie tekstury w lepszej rozdzielczości. Nie mam pojęcia co autorzy wersji remaster mieli na myśli wrzucając do gry teksturki słabszej jakości.

Prawdopodobnie to wina bezpośredniego portu gry z konsol na PC, jednak nie chciałbym rozpętać tutaj gównoburzy 😉

Instalacja Need for Speed Hot Pursuit Remastered Texture Pack

1 ) Pobierz modyfikację

Wielkim minusem modyfikacji, który od początku mi się nie spodobał była jego waga. Archiwum z teksturami waży prawie 13 gigabajtów i można je pobrać z tych dwóch linków uploadowanych bezpośrednio przez autora modyfikacji:

Natomiast jeżeli pracujecie na połączeniu z limitami i chcecie zaoszczędzić trochę transferu, zapraszam na nasze forum. Umieściłem tam swój własny repack tych tekstur. Spakowane NanoZip-em zajmują „tylko” 8,29 GB.

2) Rozpakuj archiwum.

Wersja od DGIorio skompresowana jest 7zip’em. Z tym formatem archiwów od lat doskonale radzi sobie WinRAR i nie powinniście mieć problemów z jego wypakowaniem.

Mój repack to początkowo nieskompresowany zwykły zip, po rozpakowaniu którego musicie kliknąć na plik rozpakuj.bat. Rozpakowanie tak mocno skompresowanego archiwum zajmie naszemu PC trochę czasu.

3) Opcjonalnie stwórz backup oryginalnych plików i folderów.

Przechodząc do folderu w którym zainstalowaliście grę musicie zmienić nazwę następującym folderom i plikom:

  • CHARACTERS
  • SEACREST
  • VEHICLES
  • GLOBALEFFECTS.BNDL

Po prostu dodajcie do nich suffiksy _bak (np. CHARACTERS_bak, GLOBALEFFECTS.BNDL_bak). Umożliwi to nam później przywrócenie orginalnych plików gry, jeżeli modyfikacja się nam nie spodoba.

4) Skopiuj zmodyfikowane pliki i foldery.

Po rozpakowaniu archiwum foldery CHARACTERS, SEACREST,  VEHICLES oraz plik GLOBALEFFECTS.BNDL kopiujemy do głównego folderu gry. 

I to właściwie wszystko by cieszyć się poprawioną graficznie wersją gry, która de facto taka stara nie jest…

Od siebie dodam, że gra z tym modem naprawdę mocno zyskuje w trybie fotograficznym. W trakcie normalnego gnania po autostradach wszystko i tak się rozmazuje, więc efetu wow raczej nie uświadczymy. 

Dziękuję za uwagę.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

GTA IV Poland: Warsaw

Kabson

Pobieramy iso systemu Windows oraz patche za darmo z serwerów Microsoftu

Kabson

Brutal Wolfenstein 3D v 5.5

Kabson

Ace Combat 7: Skies Unknown – Trainer +11 v1.0-v20200402 [FLING]

iPOD

GTA IV Iron Man Mod

Kabson

Chip’n Dale Rescue Rangers (unofficial remaster)

iPOD

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej