PC/Windows Poradniki

Przywracamy klasyczny wygląd powiadomień w Chrome

Mawia się, że lepsze jest wrogiem dobrego. Jakiś czas temu powiadomienia przeglądarki Google Chrome „ożeniły” się z systemowymi notyfikacjami i centrum akcji  Windows 10 co miało na celu ujednolicenie odbioru systemu i przeglądarki. Moim zdaniem wyszło to przeglądarce stanowczo na minus. 

Po prostu systemowe notyfikacje wyskakują za szybko, ponadto nie pozwalają na wyłączenie powiadomień bezpośrednio z dymku powiadomienia. Często też zdarzało mi się, że powiadomienia dochodziły (a raczej wyświetlały się) z drobnym opóźnieniem co nie tylko mnie irytowało i doprowadzało do szewskiej pasji.

Dlatego też naprawdę ucieszyłem się z informacji, że wykorzystując prosty trick jesteśmy w stanie przywrócić klasyczny wygląd powiadomień w Google Chrome.

Jak przywrócić klasyczny wygląd powiadomień w Google Chrome ?

Aby przywrócić klasyczną funkcjonalność powiadomień w Chrome wpisujemy w pasku adresu:

chrome://flags

Musimy odnaleźć flagę native notifications i zmienić jej wartość na disabled:

Bez nazwy 1 Przywracamy klasyczny wygląd powiadomień w Chrome

Aby zastosować zmiany wystarczy ponownie uruchomić przeglądarkę. W tym celu możecie wykorzystać przycisk Relaunch pojawiający się w prawym dolnym rogu przeglądarki.

Testujemy, czy nasze zmiany przyniosły zamierzony skutek.

Aby od razu przetestować wprowadzone przez nas zmiany przechodzimy pod ten adres, klikamy na Authorize a następnie w Show aby wyświetlić testowe powiadomienie. Jeżeli zrobiliście wszystko poprawnie, wasza przeglądarka wyświetli klasyczne powiadomienie:

Untitled Project Przywracamy klasyczny wygląd powiadomień w ChromeNa screenie widzicie powiadomienie z przeglądarki Brave którą jak zwykle polecam zamiast Chrome, jednak wasze powiadomienia będą wyglądały bardzo podobnie.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy przywrócili standardowe powiadomienia jednak moim zdaniem wyłączenie natywnych powiadomień nie ma po prostu sensu. Powiadomienia obsługiwane bezpośrednio przez przeglądarkę są po prostu szybsze i bardziej intuicyjne.

To by było na tyle w tym temacie. Mam nadzieję, że komuś pomogłem.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Restartujemy Google Chrome z poziomu przeglądarki

Kabson

Jak oglądać zwierzęta w AR za pomocą wyszukiwarki Google

Kabson

5 rozszerzeń do Google Chrome, które przyśpieszą twoją przeglądarkę.

Kabson

Odbieramy powiadomienia z Androida na pulpicie Windows

Kabson

Jak sprawdzić, czy nasza przeglądarka jest śledzona w sieci ?

Kabson

Jak wyłączyć tryb incognito w Google Chrome

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej