PC/Windows Poradniki

Najprostsza metoda na instalację sterowników w Windows

W sieci można trafić na wiele płatnych programów, które potrafią przeanalizować z jakich komponentów składa się nasz komputer i dobrać do nich odpowiednie sterowniki, zgodne z zainstalowanym systemem operacyjnym. Chciałbym przedstawić wam najprostszą metodę na instalację/aktualizację wszystkich sterowników w systemie Windows.

A zrobimy to przy pomocy aplikacji DriverPack Solution która jest w 100% darmowa !

Jak zainstalować, bądź zaktualizować sterowniki za pomocą DriverPack Solution ?

W pierwszej kolejności odwiedzamy tą stronę i pobieramy odpowiedni dla nas zestaw.

A mamy aż trzy do wyboru:

2021 04 27 14h58 50 Najprostsza metoda na instalację sterowników w Windows

Driver Pack Online czyli sama aplikacja, wszystkie niezbędne sterowniki zostaną pobrane z sieci. Jeżeli PC ma połączenie z internetem i jest ono aktywne, to poniższe wersje DriverPack’ów nie są nam potrzebne.

Driver Pack Offline Network Zawiera aplikację DriverPack, oraz sterowniki do kart sieciowych. Ten zestaw jest niezwykle przydatny, gdy musimy „od podstaw” zainstalować wszystkie sterowniki w komputerze. Po prostu DriverPack wykryje kartę sieciową w komputerze, zainstaluje do niej oprogramowanie, a następnie pobierze wszystkie inne sterowniki potrzebne po przeprowadzonym audycie.

Driver Pack Offline Full – Kompletny zestaw , czyli aplikacja DriverPack oraz wszystkie możliwe sterowniki. Zestaw przeznaczony dla serwisantów liczących się z faktem, że internet u klienta może być nad wyraz wolny, albo nie być go wcale.

Wersje offline potrafią wykryć, że pobrany zestaw posiada nieaktualne już sterowniki i zawsze będzie proponować pobranie ich nowszych wersji w przypadku wykrytego połączenia z siecią.

Jak widzicie DriverPack Solution jest zatem doskonałym narzędziem do aktualizacji sterowników w systemie. Automatyczna diagnostyka i instalacja sterowników powinna zająć nie więcej niż 15 minut. To znacznie szybsza metoda niż ręczne przeszukiwanie sieci w celem znalezienia odpowiedniego oprogramowania.

DriverPack Solution – instalacja/aktualizacja sterowników.

Po uruchomieniu aplikacji czekamy chwilę, aż aplikacja rozpozna komponenty zainstalowane w systemie.

Na pierwszym screenie przełączamy się w tryb eksperta:

Bez nazwy 1 4 Najprostsza metoda na instalację sterowników w Windows

Podczas automatycznej konfiguracji DriverPack stara się zainstalować kilka zupełnie zbędnych aplikacji, odznaczamy je w zakładce oprogramowanie:

Zrzut ekranu 577 Najprostsza metoda na instalację sterowników w Windows

Ponadto aplikacja wykrywa niektóre nasze aplikacje jako podejrzane i może próbować je odinstalować. Musimy je sprawdzić w zakładce ochrona i czyszczenie:

Zrzut ekranu 578 Najprostsza metoda na instalację sterowników w Windows

Gdy już odznaczymy niepotrzebne nam aplikacje przechodzimy do zakładki sterowniki i zaznaczamy wszystkie sterowniki jakie chcemy zainstalować, bądź zaktualizować:

2021 04 29 22h26 07 Najprostsza metoda na instalację sterowników w Windows

Po kliknięciu w przycisk zainstaluj wszystko program zacznie swoją pracę. Instalacja sterowników potrafi zająć chwilę, więc cierpliwości.

Czytaj także:  Podłączamy pamięci USB w trybie tylko do odczytu

Jak widzicie instalacja potrzebnych nam sterowników nie zawsze musi oznaczać przekopywania się przez kilkanaście stron www w poszukiwaniu potrzebnych nam plików.

Wystarczy to zrobić z głową 😉

Dziękuję za uwagę. Mam nadzieję, że komuś pomogłem.

 

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Jak sprawdzić stan płyty CD/DVD ?

Kabson

Naprawiamy kosz w systemie Windows

Kabson

Sprawdzamy czy nasza karta pamięci jest oryginalna.

Kabson

Gramy w stare gry za pomocą DOSBox

Kabson

Usuwamy pozycję „Udostępnij” z menu kontekstowego Windows

Kabson

Wyłączamy aplikacje działające w tle w Windows 10

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej