#RETRO

Gregory Horror Show (2003)

Blog

Czas przedstawić wam kolejny zapomniany tytuł. Tym razem jest nim Gregory Horror Show na konsolę PlayStation 2.

Gregory Horror Show jest pokręconą grą przygodową utrzymaną w klimacie horroru. Nasz protagonista trafia do hotelu w którym już w trakcie pierwszej nocy dowiaduje się, że został w nim uwięziony. Przez sen kontaktuje się z nim sama Śmierć, która oferuje pewny układ. Jeżeli zbierzemy dla niej 12 dusz, ta pomoże nam się wydostać z hotelu.

W trakcie naszej podróży po hotelu natrafimy również na kilka postaci którzy będą nam służyć pomocą, bądź w jakiś sposób utrudniać wykonanie zadania.

Fabuła w tej grze jest naprawdę przewrotna i naprawdę warto poświęcić te 7-9 godzin, aby zobaczyć napisy końcowe. Gwarantuję wam, że zwrot wydarzeń następujący pod sam koniec gry spowoduje przysłowiowy opad szczęki 😉

To co się  rzuca zaraz po uruchomieniu gry, to jej nietypowy (jak na grę w klimatach horroru) design. Tutaj powinienem napisać, że gra nawiązuje do anime pod tym samym tytułem. Zatem wpływ japońskiej kultury jest w tym tytule dość znaczny. Moim zdaniem grze wyszło to na dobre, gdyż tego tytułu nijak nie da się pomylić z żadną inną grą z PS2. Udźwiękowienie gry stoi na równie wykręconym poziomie i nie ma powodu by się do niej za coś przyczepić. 

Galeria Gregory Horror Show:

W grze jak na przygodówkę przystało, szukamy kluczy i dopasowujemy je do odpowiednich miejsc otwierając to coraz nowsze lokacje hotelu.  Dodatkową mechaniką gry jest możliwość zaglądania przez dziurkę od klucza do innych pomieszczeń, oraz upływający w grze czas. Postacie w grze mają ustalony harmonogram i tak aby podebrać klucz na recepcji musimy po prostu chwilkę poczekać, aż przeszkadzający nam portier wyruszy na obchód hotelu.

Zagadki w grze są zazwyczaj proste i nie powinny sprawić problemów żadnemu z graczy. Abyśmy się nie zgubili mamy nawet mapkę, więc w całość gra się naprawdę przyjemnie i bez stresowo.

Gregory Horror Show dzisiaj.

Grę bez absolutnie żadnych problemów możecie uruchomić na emulatorze PCSX2. Tytuł jest naprawdę nietypowy, absurdalny i przez swoje wykonanie przykuwa do ekranów nawet po prawie dwóch dekadach od premiery. Szkoda tylko, że jest to jedna z tych gier o których niewiele osób pamięta.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

God Hand (2006)

Kabson

GTA V: Legacy

Kabson

Gramy myszką i klawiaturą na emulatorze Playstation 2 (PCSX2)

Kabson

Jak używać kodów w emulatorze PCSX2

Kabson

Echo Night: Beyond (2004)

Kabson

Biker Mice from Mars (2006)

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.