Image default
#RETRO

Gregory Horror Show (2003)

Czas przedstawić wam kolejny zapomniany tytuł. Tym razem jest nim Gregory Horror Show na konsolę PlayStation 2.

Gregory Horror Show jest pokręconą grą przygodową utrzymaną w klimacie horroru. Nasz protagonista trafia do hotelu w którym już w trakcie pierwszej nocy dowiaduje się, że został w nim uwięziony. Przez sen kontaktuje się z nim sama Śmierć, która oferuje pewny układ. Jeżeli zbierzemy dla niej 12 dusz, ta pomoże nam się wydostać z hotelu.

W trakcie naszej podróży po hotelu natrafimy również na kilka postaci którzy będą nam służyć pomocą, bądź w jakiś sposób utrudniać wykonanie zadania.

Fabuła w tej grze jest naprawdę przewrotna i naprawdę warto poświęcić te 7-9 godzin, aby zobaczyć napisy końcowe. Gwarantuję wam, że zwrot wydarzeń następujący pod sam koniec gry spowoduje przysłowiowy opad szczęki 😉

To co się rzuca zaraz po uruchomieniu gry, to jej nietypowy (jak na grę w klimatach horroru) design. Tutaj powinienem napisać, że gra nawiązuje do anime pod tym samym tytułem. Zatem wpływ japońskiej kultury jest w tym tytule dość znaczny. Moim zdaniem grze wyszło to na dobre, gdyż tego tytułu nijak nie da się pomylić z żadną inną grą z PS2. Udźwiękowienie gry stoi na równie wykręconym poziomie i nie ma powodu by się do niej za coś przyczepić.

Galeria Gregory Horror Show:

W grze jak na przygodówkę przystało, szukamy kluczy i dopasowujemy je do odpowiednich miejsc otwierając to coraz nowsze lokacje hotelu. Dodatkową mechaniką gry jest możliwość zaglądania przez dziurkę od klucza do innych pomieszczeń, oraz upływający w grze czas. Postacie w grze mają ustalony harmonogram i tak aby podebrać klucz na recepcji musimy po prostu chwilkę poczekać, aż przeszkadzający nam portier wyruszy na obchód hotelu.

Zagadki w grze są zazwyczaj proste i nie powinny sprawić problemów żadnemu z graczy. Abyśmy się nie zgubili mamy nawet mapkę, więc w całość gra się naprawdę przyjemnie i bez stresowo.

Gregory Horror Show dzisiaj.

Grę bez absolutnie żadnych problemów możecie uruchomić na emulatorze PCSX2. Tytuł jest naprawdę nietypowy, absurdalny i przez swoje wykonanie przykuwa do ekranów nawet po prawie dwóch dekadach od premiery. Szkoda tylko, że jest to jedna z tych gier o których niewiele osób pamięta.

Tak jak wciąż wspominam w moich wpisach, granie na emulatorach za pomocą klawiatury mija się z celem. Dlatego też polecam Wam te dwa modele joypadów:
  • 8Bitdo SN30 w cenie ok. 116 złotych (dostępny na Allegro, X-kom)
  • 8Bitdo Ultimate C w cenie ok. 134 złotych. (dostępny na Allegro, X-kom)
Sam używam 8Bitdo Ultimate C niemal od roku i nie mam z nim żadnych problemów. 

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 5 / 5. Głosów: 1

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Echo Night: Beyond (2004)

Kabson

Jak używać kodów w emulatorze PCSX2

Kabson

Gramy myszką i klawiaturą na emulatorze Playstation 2 (PCSX2)

Kabson

Biker Mice from Mars (2006)

Kabson

Knight Rider The Game 2 (2004)

Kabson

RoboCop (2003)

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.