PobieralniaGry

Pixel Crisis

Blog

Pixel Crisis to hołd dla gier gatunku rail shooter, których już teraz się nie produkuje. Kiedyś ten gatunek królował na automatach wyposażonych w repliki giwer, a dziś ostatnia mi znana próba przywrócenia świetności strzelaninom na szynach była gra Rambo: The Video Game. O dziwo prezentowany przeze mnie Pixel Crisis jest nawet znacznie ciekawszy od wspomnianego tytułu ! A są ku temu przynajmniej trzy powody.

Po pierwsze urzeka wykonanie graficzne gry stylizowane na tytuły arcade z lat 90. Pixel art jest obecnie w modzie,  a ten zaprezentowany w tej grze stoi na najwyższym poziomie. 

Po drugie mechanika ( podobnie zresztą jak cześć tytułu…) skopiowana została z legendarnej już gry od Segi Time Crisis. Mamy tu zatem celowniczka którem sterujemy myszką, zaś spacja odpowiada za schowanie się za osłoną i jednoczesne przeładowanie broni. To wszystko, kiedyś do szczęścia nie potrzebne nam były wypasione wstawki fabularne, czy też skomplikowane sterowanie. 

Po trzecie gra jest naprawdę krótka. Pomimo, że Pixel Crisis da radę ukończyć w pół godziny, to zanim dojdziecie do takiej perfekcji zdążycie niejedną myszkę zaklikać na śmierć.

Do przejścia otrzymujemy tylko 3 mapy, jednak z pewnością nie ukończycie tej gry nie używając kontynuacji.. Sam gameplay również utrzymany jest w konwencji gier z automatów więc zapewniam was, że nie wybacza błędów.

Celowo nie wspominam tutaj o fabule w grze, gdyż jak wspomniałem to tylko podtekst do strzelania we wszystko co chce zrobić kuku głównemu bohaterowi tytułu.

Grę Pixel Crisis możecie pobrać zupełnie za darmo stąd, albo skorzystać z jednego z mirrorów dostępnych na naszym forum.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 3 / 5. Liczba głosów: 1

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

No Man’s Land

Kabson

Grand Theft Auto III: The Definitive Edition Trainer [FLING]

Kabson

Fallout 4 Horizon

iPOD

Folder Scanner

Kabson

Duke Nukem 3D: High Resolution Pack

Kabson

Need For Speed Underground 2 High Vision Mod

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.