PoradnikiPC/Windows

Jak wyłączyć grę Dino Run w Google Chrome

Gra Dino Run (zwana też Chrome Dino, T-Rex Run) pojawiła się w Chrome jako easter egg w 2014 roku. Pomimo, że gra jest niezwykle prosta potrafi skutecznie odciągnąć użytkownika komputera od powierzonej mu pracy. Sami programiści z Mountain View sami kiedyś stwierdzili, że Dino Run jest uruchamiany miesięcznie przez 270 milionów (!) użytkowników co sprawia, że ten prosty easter egg jest jedną z najbardziej popularnych gier wszech czasów.

Dlatego tez przedstawiam wam prosty sposób na wyłączenie gry Dino Run w przeglądarce Chrome. 

Od razu zaznaczam, ze wyłączenie tej mini gierki w żaden sposób nie wpłynie na prędkość działania waszej ulubionej przeglądarki. To tylko modyfikacja kosmetyczna i traktujcie ten wpis jako ciekawostkę.

Jak wyłączyć grę Dino Run w Google Chrome ?

Aby pozbyć się tego “fejczeru” musimy skorzystać z edytora rejestru. Wciskamy zatem klawisze Win+R i w polecenie uruchamianie wpisujemy regedit:

2016 03 31 18h28 03

Następnie nawigujemy pod klucz: 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\Chrome

Jeżeli nie posiadamy klucza Chrome (bądź Google) to po prostu go utwórzmy. 

W kluczu Chrome tworzymy nową wartość ciągu DWORD (32 bitowa) o nazwie AllowDinosaurEasterEgg. Zaraz po utworzeniu ma ona wartość 0 co oznacza, że gra z dinozaurem nie załaduje się, gdy przeglądarka wykryje brak połączenia z siecią (albo po wpisaniu chrome://dino/ w pasek adresu). A co ciekawsze, poinformuje nas o tym taka grafika:

2021 06 04 11h44 35

Jak widać,  biedny T-Rex musi uciekać przed wymieraniem kredowym i nie ma już dla nas czasu 😉

Aby przywrócić grę w przeglądarce wystarczy zmienić wartość ciągu AllowDinosaurEasterEgg na 1, bądź całkowicie go usunąć.

Na zakończenie tego wpisu tradycyjnie dla poradników opartych o modyfikacje rejestru umieszczam dwa gotowce do scalenia z własnym rejestrem. 

Przypominam, że jeżeli chcecie zaskoczyć swoich znajomych zręcznością (bądź stałymi problemami spowodowanymi dostawcą internetu 😉 ) możecie wykorzystać ten poradnik, w którym wytłumaczyłem krok po kroku jak oszukać w grze T-Rex Run w Google Chrome.

Na koniec wpisu mała ciekawostka, wiecie jak długo możecie grać w Dino Run ? Dokładnie 17 milionów lat, dokładnie przez tyle lat królowały na naszej planecie dinozaury. 

Dziękuję za uwagę.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 1

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Jak zagrać w Lunar Lander na pasku kopiowania plików ?

Kabson

Jak zablokować systemowi Windows możliwość aktualizacji Edge do wersji Chromium

Kabson

Jak wyłączyć tryb incognito w Google Chrome

Kabson

Przywracamy klasyczne przełączanie się pomiędzy oknami w systemie Windows 10

Kabson

Jak uniemożliwić odinstalowanie wtyczki w Google Chrome ?

Kabson

Jak zlokalizować i usunąć zasobożerne rozszerzenia w Google Chrome (i jej podobnych)

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej