PC/WindowsPoradniki

Jak wyłączyć grę Dino Run w Google Chrome

Gra Dino Run (zwana też Chrome Dino, T-Rex Run) pojawiła się w Chrome jako easter egg w 2014 roku. Pomimo, że gra jest niezwykle prosta potrafi skutecznie odciągnąć użytkownika komputera od powierzonej mu pracy. Sami programiści z Mountain View sami kiedyś stwierdzili, że Dino Run jest uruchamiany miesięcznie przez 270 milionów (!) użytkowników co sprawia, że ten prosty easter egg jest jedną z najbardziej popularnych gier wszech czasów.

Dlatego tez przedstawiam wam prosty sposób na wyłączenie gry Dino Run w przeglądarce Chrome. 

Od razu zaznaczam, ze wyłączenie tej mini gierki w żaden sposób nie wpłynie na prędkość działania waszej ulubionej przeglądarki. To tylko modyfikacja kosmetyczna i traktujcie ten wpis jako ciekawostkę.

Jak wyłączyć grę Dino Run w Google Chrome ?

Aby pozbyć się tego „fejczeru” musimy skorzystać z edytora rejestru. Wciskamy zatem klawisze Win+R i w polecenie uruchamianie wpisujemy regedit:

2016 03 31 18h28 03 Jak wyłączyć grę Dino Run w Google Chrome

Następnie nawigujemy pod klucz: 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\Chrome

Jeżeli nie posiadamy klucza Chrome (bądź Google) to po prostu go utwórzmy. 

W kluczu Chrome tworzymy nową wartość ciągu DWORD (32 bitowa) o nazwie AllowDinosaurEasterEgg. Zaraz po utworzeniu ma ona wartość 0 co oznacza, że gra z dinozaurem nie załaduje się, gdy przeglądarka wykryje brak połączenia z siecią (albo po wpisaniu chrome://dino/ w pasek adresu). A co ciekawsze, poinformuje nas o tym taka grafika:

2021 06 04 11h44 35 Jak wyłączyć grę Dino Run w Google Chrome

Jak widać,  biedny T-Rex musi uciekać przed wymieraniem kredowym i nie ma już dla nas czasu 😉

Aby przywrócić grę w przeglądarce wystarczy zmienić wartość ciągu AllowDinosaurEasterEgg na 1, bądź całkowicie go usunąć.

Na zakończenie tego wpisu tradycyjnie dla poradników opartych o modyfikacje rejestru umieszczam dwa gotowce do scalenia z własnym rejestrem. 

Przypominam, że jeżeli chcecie zaskoczyć swoich znajomych zręcznością (bądź stałymi problemami spowodowanymi dostawcą internetu 😉 ) możecie wykorzystać ten poradnik, w którym wytłumaczyłem krok po kroku jak oszukać w grze T-Rex Run w Google Chrome.

Na koniec wpisu mała ciekawostka, wiecie jak długo możecie grać w Dino Run ? Dokładnie 17 milionów lat, dokładnie przez tyle lat królowały na naszej planecie dinozaury. 

Dziękuję za uwagę.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Załączniki

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Usuwamy wybrane zakładki z właściwości plików i folderów.

Kabson

Uaktywniamy ukryty easter egg z okazji Dnia Niepodległości w Google

Kabson

Dodajemy skróty do aplikacji w menu kontekstowym

Kabson

Rozwiązujemy problem z DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET w Google Chrome

Kabson

Ukrywamy informację „Google Chrome wkrótce przestanie się aktualizować…” w Windows XP/Vista

Kabson

Jak uaktywnić easter egg w Firefox Quantum

iPOD

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej