PC/WindowsPoradniki

Jak wyłączyć tryb incognito w Google Chrome

Tryb incognito w Google Chrome to bardzo użyteczny dodatek do samej przeglądarki oferujący użytkownikowi anonimowość przeglądania stron WWW. Co prawda ta anonimowość jest wyłącznie po stronie naszego komputera (przeglądarka po prostu nie zapisuje nigdzie historii przeglądanych stron, ciasteczek, danych witryn oraz  wpisywanych danych w formularzach) jednak taka namiastka prywatności z pewnością nie raz uratowała nierozgarniętemu „tatusiowi” skórę po przeglądaniu stron z zawartością stricte przyrodniczą 😉

Tryb incognito zatem jest bardzo przydatny, jednak jako rodzic z pewnością chciałbyś mieć jakąś namiastkę kontroli i po prostu sprawdzić na jakie strony wchodzi pociecha gdy nie ma nas w pobliżu. W takim wypadku należy rozważyć wyłączenie tego trybu w przeglądarce Chrome.

Jak wyłączyć tryb incognito w Google Chrome ?

Przeglądarka nie oferuje wyłączenia trybu incognito z poziomu ustawień przeglądarki. Aby wyłączyć możliwość skorzystania z trybu incognito w Google Chrome musimy posłużyć się edytorem rejestru. 

Naciskamy zatem kombinację klawiszy Win+R i w poleceniu Uruchamianie wpisujemy regedit:

regedit Jak wyłączyć tryb incognito w Google Chrome

Uruchomi to nam edytor rejestru w którym musimy nawigować pod klucz:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\Chrome

Jeżeli któryś z kluczy u Was nie istnieje, to po prostu go utwórzcie.

Teraz w kluczu Chrome musimy utworzyć nową wartość DWORD (32- bitowa) o nazwie IncognitoModeAvailability i nadać jej wartość 1Bez nazwy 1 Jak wyłączyć tryb incognito w Google Chrome

Sprawdzamy czy nasze zmiany przyniosły oczekiwany skutek 😉

Teraz wystarczy ponownie uruchomić przeglądarkę Chrome i sprawdzić, czy wyłączyliśmy możliwość przejścia w tryb incognito:

Bez nazwy 2 Jak wyłączyć tryb incognito w Google Chrome

Jak widzicie tą drobną zmianą w rejestrze uniemożliwiliśmy uruchomienie przeglądania stron WWW w trybie prywatnym. Kombinacja klawiszy wywołująca tę funkcję (Ctlr+Shift+N) również nie działa.

Aby przywrócić możliwość korzystania z trybu incognito wystarczy zmienić wartość na 0 (zero) bądź całkowicie skasować w/w wartość rejestru.

Dla osób bardziej leniwych (bądź nie „obcykanych” ze zmianami w rejestrze) jak zwykle u mnie to bywa, przygotowałem gotowe pliki *.reg do scalenia z własnym rejestrem. Wystarczy  pobrać odpowiednie archiwum, wypakować plik rejestru i dwukrotnie na niego kliknąć. Naprawdę, to nic trudnego 😉

Oczywiście wyłączenie trybu incognito w przeglądarce Chrome nie sprawi, że nasze pociechy przez przypadek nie odkryją stron „fujfujfuj”. Jeżeli trafiłeś tutaj właśnie z pytaniem, w jaki sposób zablokować dostęp do stron dla dorosłych to zapraszam do jednego z tych poradników:

Dziękuję za uwagę.

 

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Załączniki

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Jak pobierać pliki z Emuparadise.me ?

Kabson

Jak usunąć „Dowiedz się więcej o tym zdjęciu” z pulpitu Windows 11

Kabson

Odbieramy powiadomienia z Androida na pulpicie Windows

Kabson

Zmiana lokalizacji folderu Dysku Google

Kabson

Jak oszukać w grze T-Rex Run w Google Chrome

Kabson

12 rozszerzeń do Chrome z których warto korzystać

Kabson

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej