PoradnikiPC/Windows

Jak wyłączyć tryb incognito w Google Chrome

Tryb incognito w Google Chrome to bardzo użyteczny dodatek do samej przeglądarki oferujący użytkownikowi anonimowość przeglądania stron WWW. Co prawda ta anonimowość jest wyłącznie po stronie naszego komputera (przeglądarka po prostu nie zapisuje nigdzie historii przeglądanych stron, ciasteczek, danych witryn oraz  wpisywanych danych w formularzach) jednak taka namiastka prywatności z pewnością nie raz uratowała nierozgarniętemu “tatusiowi” skórę po przeglądaniu stron z zawartością stricte przyrodniczą 😉

Tryb incognito zatem jest bardzo przydatny, jednak jako rodzic z pewnością chciałbyś mieć jakąś namiastkę kontroli i po prostu sprawdzić na jakie strony wchodzi pociecha gdy nie ma nas w pobliżu. W takim wypadku należy rozważyć wyłączenie tego trybu w przeglądarce Chrome.

Jak wyłączyć tryb incognito w Google Chrome ?

Przeglądarka nie oferuje wyłączenia trybu incognito z poziomu ustawień przeglądarki. Aby wyłączyć możliwość skorzystania z trybu incognito w Google Chrome musimy posłużyć się edytorem rejestru. 

Naciskamy zatem kombinację klawiszy Win+R i w poleceniu Uruchamianie wpisujemy regedit:

regedit

Uruchomi to nam edytor rejestru w którym musimy nawigować pod klucz:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\Chrome

Jeżeli któryś z kluczy u Was nie istnieje, to po prostu go utwórzcie.

Teraz w kluczu Chrome musimy utworzyć nową wartość DWORD (32- bitowa) o nazwie IncognitoModeAvailability i nadać jej wartość 1Bez nazwy 1

Sprawdzamy czy nasze zmiany przyniosły oczekiwany skutek 😉

Teraz wystarczy ponownie uruchomić przeglądarkę Chrome i sprawdzić, czy wyłączyliśmy możliwość przejścia w tryb incognito:

Bez nazwy 2

Jak widzicie tą drobną zmianą w rejestrze uniemożliwiliśmy uruchomienie przeglądania stron WWW w trybie prywatnym. Kombinacja klawiszy wywołująca tę funkcję (Ctlr+Shift+N) również nie działa.

Aby przywrócić możliwość korzystania z trybu incognito wystarczy zmienić wartość na 0 (zero) bądź całkowicie skasować w/w wartość rejestru.

Dla osób bardziej leniwych (bądź nie “obcykanych” ze zmianami w rejestrze) jak zwykle u mnie to bywa, przygotowałem gotowe pliki *.reg do scalenia z własnym rejestrem. Wystarczy  pobrać odpowiednie archiwum, wypakować plik rejestru i dwukrotnie na niego kliknąć. Naprawdę, to nic trudnego 😉

Oczywiście wyłączenie trybu incognito w przeglądarce Chrome nie sprawi, że nasze pociechy przez przypadek nie odkryją stron “fujfujfuj”. Jeżeli trafiłeś tutaj właśnie z pytaniem, w jaki sposób zablokować dostęp do stron dla dorosłych to zapraszam do jednego z tych poradników:

Dziękuję za uwagę.

 

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Załączniki

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Jak zablokować systemowi Windows możliwość aktualizacji Edge do wersji Chromium

Kabson

Pobieramy i instalujemy rozszerzenia Chrome w Firefoxie

Kabson

Przywracamy klasyczne przełączanie się pomiędzy oknami w systemie Windows 10

Kabson

Jak ominąć “Wystąpił błąd – Download interrupted” w Chrome Web Store

Kabson

Edytujemy ilość wyświetlanych pozycji na liście szybkiego dostępu (jump list)

Kabson

Tworzymy kopię zapasową naszego profilu Google

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.