Image default
PoradnikiPC/Windows

Jak wyłączyć tryb incognito w Google Chrome

Tryb incognito w Google Chrome to bardzo użyteczny dodatek do samej przeglądarki oferujący użytkownikowi anonimowość przeglądania stron WWW. Co prawda ta anonimowość jest wyłącznie po stronie naszego komputera (przeglądarka po prostu nie zapisuje nigdzie historii przeglądanych stron, ciasteczek, danych witryn oraz  wpisywanych danych w formularzach) jednak taka namiastka prywatności z pewnością nie raz uratowała nierozgarniętemu “tatusiowi” skórę po przeglądaniu stron z zawartością stricte przyrodniczą 😉

Tryb incognito zatem jest bardzo przydatny, jednak jako rodzic z pewnością chciałbyś mieć jakąś namiastkę kontroli i po prostu sprawdzić na jakie strony wchodzi pociecha gdy nie ma nas w pobliżu. W takim wypadku należy rozważyć wyłączenie tego trybu w przeglądarce Chrome.

Jak wyłączyć tryb incognito w Google Chrome ?

Przeglądarka nie oferuje wyłączenia trybu incognito z poziomu ustawień przeglądarki. Aby wyłączyć możliwość skorzystania z trybu incognito w Google Chrome musimy posłużyć się edytorem rejestru. 

Naciskamy zatem kombinację klawiszy Win+R i w poleceniu Uruchamianie wpisujemy regedit:

regedit

Uruchomi to nam edytor rejestru w którym musimy nawigować pod klucz:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\Chrome

Jeżeli któryś z kluczy u Was nie istnieje, to po prostu go utwórzcie.

Teraz w kluczu Chrome musimy utworzyć nową wartość DWORD (32- bitowa) o nazwie IncognitoModeAvailability i nadać jej wartość 1Bez nazwy 1

Sprawdzamy czy nasze zmiany przyniosły oczekiwany skutek 😉

Teraz wystarczy ponownie uruchomić przeglądarkę Chrome i sprawdzić, czy wyłączyliśmy możliwość przejścia w tryb incognito:

Bez nazwy 2

Jak widzicie tą drobną zmianą w rejestrze uniemożliwiliśmy uruchomienie przeglądania stron WWW w trybie prywatnym. Kombinacja klawiszy wywołująca tę funkcję (Ctlr+Shift+N) również nie działa.

Aby przywrócić możliwość korzystania z trybu incognito wystarczy zmienić wartość na 0 (zero) bądź całkowicie skasować w/w wartość rejestru.

Dla osób bardziej leniwych (bądź nie “obcykanych” ze zmianami w rejestrze) jak zwykle u mnie to bywa, przygotowałem gotowe pliki *.reg do scalenia z własnym rejestrem. Wystarczy  pobrać odpowiednie archiwum, wypakować plik rejestru i dwukrotnie na niego kliknąć. Naprawdę, to nic trudnego 😉

Oczywiście wyłączenie trybu incognito w przeglądarce Chrome nie sprawi, że nasze pociechy przez przypadek nie odkryją stron “fujfujfuj”. Jeżeli trafiłeś tutaj właśnie z pytaniem, w jaki sposób zablokować dostęp do stron dla dorosłych to zapraszam do jednego z tych poradników:

Dziękuję za uwagę.

 

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 0 / 5. Głosów: 0

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Rozwiązujemy problem z DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET w Google Chrome

Kabson

Usuwamy sugestie z nowych kart w Google Chrome na Androidzie

Kabson

Jak zablokować systemowi Windows możliwość aktualizacji Edge do wersji Chromium

Kabson

Jak wyłączyć błyskawiczne blokowanie systemu (logo Win+L)

Kabson

Jak zablokować aktualizację systemu Windows 10 do Windows 11 ?

Kabson

Dodajemy skróty do aplikacji w menu kontekstowym

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.