PC/Windows Poradniki

Jak wyłączyć grę Dino Run w Google Chrome

Gra Dino Run (zwana też Chrome Dino, T-Rex Run) pojawiła się w Chrome jako easter egg w 2014 roku. Pomimo, że gra jest niezwykle prosta potrafi skutecznie odciągnąć użytkownika komputera od powierzonej mu pracy. Sami programiści z Mountain View sami kiedyś stwierdzili, że Dino Run jest uruchamiany miesięcznie przez 270 milionów (!) użytkowników co sprawia, że ten prosty easter egg jest jedną z najbardziej popularnych gier wszech czasów.

Dlatego tez przedstawiam wam prosty sposób na wyłączenie gry Dino Run w przeglądarce Chrome. 

Od razu zaznaczam, ze wyłączenie tej mini gierki w żaden sposób nie wpłynie na prędkość działania waszej ulubionej przeglądarki. To tylko modyfikacja kosmetyczna i traktujcie ten wpis jako ciekawostkę.

Jak wyłączyć grę Dino Run w Google Chrome ?

Aby pozbyć się tego „fejczeru” musimy skorzystać z edytora rejestru. Wciskamy zatem klawisze Win+R i w polecenie uruchamianie wpisujemy regedit:

2016 03 31 18h28 03 Jak wyłączyć grę Dino Run w Google Chrome

Następnie nawigujemy pod klucz: 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\Chrome

Jeżeli nie posiadamy klucza Chrome (bądź Google) to po prostu go utwórzmy. 

W kluczu Chrome tworzymy nową wartość ciągu DWORD (32 bitowa) o nazwie AllowDinosaurEasterEgg. Zaraz po utworzeniu ma ona wartość 0 co oznacza, że gra z dinozaurem nie załaduje się, gdy przeglądarka wykryje brak połączenia z siecią (albo po wpisaniu chrome://dino/ w pasek adresu). A co ciekawsze, poinformuje nas o tym taka grafika:

2021 06 04 11h44 35 Jak wyłączyć grę Dino Run w Google Chrome

Jak widać,  biedny T-Rex musi uciekać przed wymieraniem kredowym i nie ma już dla nas czasu 😉

Aby przywrócić grę w przeglądarce wystarczy zmienić wartość ciągu AllowDinosaurEasterEgg na 1, bądź całkowicie go usunąć.

Na zakończenie tego wpisu tradycyjnie dla poradników opartych o modyfikacje rejestru umieszczam dwa gotowce do scalenia z własnym rejestrem. 

Przypominam, że jeżeli chcecie zaskoczyć swoich znajomych zręcznością (bądź stałymi problemami spowodowanymi dostawcą internetu 😉 ) możecie wykorzystać ten poradnik, w którym wytłumaczyłem krok po kroku jak oszukać w grze T-Rex Run w Google Chrome.

Na koniec wpisu mała ciekawostka, wiecie jak długo możecie grać w Dino Run ? Dokładnie 17 milionów lat, dokładnie przez tyle lat królowały na naszej planecie dinozaury. 

Dziękuję za uwagę.

Załączniki

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Zmieniamy nazwę nowo utworzonych folderów w systemie Windows 10

Kabson

Stwórz swój własny motyw dla Chrome w 4 prostych krokach

Kabson

Jak usunąć polecane aplikacje, sugestie z menu start i innych miejsc systemu Windows 10

Kabson

Odzyskujemy hasła z popularnych przeglądarek intenetowych

Kabson

Jak zablokować aktualizację systemu Windows 10 do Windows 11 ?

Kabson

Odbieramy powiadomienia z Androida na pulpicie Windows

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej