PC/Windows Poradniki

Pobieramy font ze strony internetowej.

Czasami zdarza się tak, że podczas surfowania po intrenecie natrafimy na stronę, która wykorzystuje jakiś ciekawy font. Przedstawiam wam bardzo prosty sposób na pobranie takiej czcionki na dysk twardy, a następnie na jej zainstalowanie w systemie.

W tym celu wykorzystamy narzędzia dla deweloperów w przeglądarce Chrome, chociaż dostępna jest ona we wszystkich przeglądarkach „chromopodobnych” takich jak Vivaldi, Opera, czy też polecany przeze mnie Brave

Jak pobrać font ze strony internetowej za pomocą Google Chrome ?

Dla przykładu podejrzymy z jakich fontów korzysta mój blog. Aby uaktywnić narzędzia dla developerów z menu wybieramy więcej narzędzi > narzędzia dla developerów.

Bez nazwy 1 1 Pobieramy font ze strony internetowej.

Albo szybciej, wciskając kombinację klawiszy Ctr+Shift+I.

Teraz, wybieramy z zakładek Network, a następnie Font:

Bez nazwy 2 1 Pobieramy font ze strony internetowej.

Teraz musimy przeładować stronę (wciskając F5, albo w klasyczny sposób). Po chwili przeglądarka wyświetli wszystkie wykorzystywane przez stronę czcionki:

2021 07 13 12h48 24 Pobieramy font ze strony internetowej.
Klikając na nią raz po prawej otrzymamy podgląd interesującego nas elementu. Dwukrotne kliknięcie spowoduje pobranie fontu. Jeżeli w tym momencie wyświetli się wam błąd, to w pierwszej kolejności polecam wyłączyć bloker reklam. Te ustrojstwa czasami również blokują zdalne fonty.

Mały bonus: pobieramy font w przeglądarce Mozilla Firefox

Już dawno odszedłem od tej przeglądarki na rzecz Brave, to z powodu sentymentu pokażę wam w jaki sposób pobrać font w tej przeglądarce. Co ciekawe, dostęp do narzędzi deweloperskich uaktywnia się dokładnie tą samą kombinacją klawiszy. Więc aby nie przedłużać wciskamy Ctr+Shift+I.

Bez nazwy 5 1 Pobieramy font ze strony internetowej.

Aby wyświetlić fonty, klikamy na sieć > czcionki a następnie przeładujemy stronę.

Konwertujemy woff2 na fonty obsługiwane przez system Windows.

Plik który przed chwilą pobraliśmy posiada rozszerzenie *.woff2. Nie jest to standardowy format który nasz system jest w stanie otworzyć. To taki „kontener” w którym skompresowano font TrueType ( .TTF ), bądź OpenType ( .OTF ) w celu jak najszybszego wczytania go w przeglądarce czytelnika.

Najprostszą znaną mi metodą na konwersję pomiędzy formatami jest skorzystanie z tego konwertera online w którym za pomocą kilku kliknięć otrzymamy pożądany przez nas font.

Możecie czasami natrafić również na znacznie starszy format, czyli *.woff. Aby przekonwertować tego typu czcionkę musicie posłużyć się tym konwerterem.

Aby zainstalować czcionkę wystarczy ją kliknąć dwukrotnie, a następnie kliknąć w przycisk zainstaluj.Bez nazwy 4 1 Pobieramy font ze strony internetowej.
Dziękuję za uwagę.

Czytaj także:  7 pomysłów na żarty dla pececiarza na Prima aprilis

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Uaktywniamy pasek wyszukiwania z Windows 8 w Windows 10

Kabson

Zmieniamy wygląd Windows 10 aby przypominał Windows 7

Kabson

Tworzymy skróty do ustawień systemu Windows 10

Kabson

Przyśpieszamy przeglądarkę Google Chrome

Kabson

Przywracamy klasyczny wygląd w eksploratorze plików.

Kabson

Ustawiamy tło pulpitu w systemie Windows bez aktywacji.

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej