PC/Windows Poradniki

Pobierz obraz iso systemu Windows 11 za darmo !

Premiera nowego systemu ze stajni Microsoftu zbliża się olbrzymimi krokami. Już dzisiaj będąc członkiem Windows Insider możecie pobrać wersję preview i sprawdzić, co tym razem mikromiętcy „popsuli” w swoim dziecku.

Jeżeli nie jesteście członkami Windows Insider, a jednak chcielibyście sprawdzić najnowsze dzieło M$ to  zaraz wam pokażę jak i skąd pobrać obraz iso systemu Windows 11.

Pobieramy obraz iso systemu Windows 11 za pomocą UUP dump.

UUP dump to dość ciekawa stronka, którą warto dodać sobie do zakładek i odwiedzać za każdym razem, gdy potrzebujemy pobrać obraz iso systemu Windows. 

W skróciezasada działania tej strony jest prosta. UUP dump to po prostu dość zaawansowany skrypt, który łączy się z oficjalnymi serwerami m$, pobiera potrzebne nam pliki a następnie tworzymy z nich gotowy obraz systemu. Strona jest w 100% sprawdzona i raczej do tak tworzonych obrazów *.iso nikt nam niczego złośliwego nie dorzuci. 

1. Otwieramy stronę UUP dump  i pierwsze co musimy zrobić to wybrać kanał dystrybucji. W chwili obecnej Windows 11 dostępny jest jedynie na Dev channel i dostępny jedynie w wersji 64 bitowej. Więc nie mamy wyboru jaką wersję systemu wybrać 😉

Bez nazwy 1 Pobierz obraz iso systemu Windows 11 za darmo !

2. Na następnej stronie wybieramy wersję systemu. Tutaj też na razie nie pozostawiono nam żadnego wyboru.

Bez nazwy 2 Pobierz obraz iso systemu Windows 11 za darmo !

3. Następnie wybieramy wersje językową (Windows 11 już dostępny jest w naszym języku), oraz wersje systemu do pobrania. Tutaj warto odznaczyć wersję N (pozbawione są funkcji multimedialnych) oraz Windows Team. Ta ostatnia przeznaczona jest dla Surface Hub’ów.

Bez nazwy 3 Pobierz obraz iso systemu Windows 11 za darmo !

  1. Przechodzimy do podsumowania. Możemy tutaj zintegrować wszystkie aktualizacje i .NET Framework. Po kliknięciu na Utwórz paczkę… pobierzemy niewielkie archiwum *.zip (około 4 MB)

Bez nazwy 4 Pobierz obraz iso systemu Windows 11 za darmo !
5. Rozpakowujemy archiwum i klikamy na plik uup_download_windows.cmd. Skrypt zacznie pobierać dane, a następnie automatycznie stworzy nam obraz iso z wybranym przez nas systemem operacyjnym.

2021 07 06 14h22 24 Pobierz obraz iso systemu Windows 11 za darmo !

Warto tutaj zaznaczyć, że skrypt wymaga wypakowania tak, aby w ścieżce do pliku nie było żadnej spacji. W przeciwnym razie skrypt nie zadziała wyświetlając nam stosowny komunikat.

Gotowy obraz iso pojawi się w folderze w którym wypakowaliśmy konwerter. Możemy go wykorzystać do stworzenia bootowalnego pendrive (w celu instalacji systemu na komputerze), bądź zainstalować do testów na Virtualbox.

Czytaj także:  Całkowicie dezaktywujemy telemetrię w Firefox Quantum

Od razu zaznaczam, że odradzam postawienie sobie Win11 jako głównego systemu. Te okienka są dopiero w fazie testów i mogą nam narobić kłopotów.

Dziękuję za uwagę.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Zmieniamy domyślną przeglądarkę w Windows 11

Kabson

Jak sprawdzić, czy nasz komputer spełnia wymagania sprzętowe Windows 11

Kabson

Instalujemy Windows 11 na Virtualbox

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz
Tadeusz
1 miesiąc temu

„Warto tutaj zaznaczyć, że skrypt wymaga wypakowania tak, aby w ścieżce do pliku nie było żadnej spacji. W przeciwnym razie skrypt nie zadziała wyświetlając nam stosowny komunikat.” Jak to zrobić?

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej