#RETRO Varia

The Revenge of Shinobi (1989)

Blog  3 The Revenge of Shinobi (1989)

Chciałbym dzisiaj cofnąć się z wami Ponad 30 lat wstecz. Wedy to dzieciaki jarały się wojownikami ninja, a filmy Terminator/Batman znał chyba każdy na pamięć.
W tych szalonych czasach ktoś postanowił połączyć te wszystkie wątki w jedną całość i tak właśnie powstała gra Revenge of Shinobi, wydana ma Segę Megadrive w 1989 roku.

Na potrzeby tego poradnika nietypowo skupimy się na japońskiej wersji gry (ザ・スーパー忍, Za Sūpā Shinobi). A dlaczego to wyjaśnię pod sam koniec tego wpisu.

Revenge od Shinobi to platformówka, która pomysły garściami czerpie z wydanej rok wcześniej gry Ninja Gaiden. Mamy tutaj zatem bohatera-ninje którego zadaniem jest ukończenie kilku etapów, walki z bossami ( o nich za chwilę) oraz wyśrubowany poziom trudności. Ta gra jest trudna i wymaga naprawdę zręcznych palców aby ją ukończyć.

Nasza postać może skakać, atakować mieczem, rzucać bronią miotaną oraz skorzystać z jednego z kilku dostępnych ataków specjalnych. Czyli ponownie pachnie zrzynką z Ninja Gaiden.
Graficznie prezentuje się znośnie, zaś ścieżka dźwiękowa potrafi wpaść w ucho również dzisiaj.
Naszym zadaniem jest ukończenie 8 etapów, po 3 sekcje każdy. Wydaje się wam, że to mało ? Zapewniam was, że z powodu poziomu trudności każdy poziom będziecie musieli powtarzać po kilka(naście) razy. Na szczęście walka z bossem na końcu etapu może to nam wynagrodzić.

Właśnie doszliśmy do clou tego wpisu. Czyli bossowie w Revenge od Shinobi.

Autorzy gry musieli się nieźle czymś spalić, gdyż na naszej drodze do uratowania wybranki stanie m.in.
Godzilla,Rambo -Terminator oraz Batman który chce się dobrać do naszych 4 liter na wspólnie z Spider-Man’em.
Oczywiście oprócz tak wysublimowanych przeciwników znalazło się tutaj również miejsce dla jakiegoś opancerzonego pociągu czy robotów.

Jednak musicie przyznać, że to wymienione powyżej złodupce szokują najbardziej.
Szokowały tak bardzo, że ktoś odpowiedzialny za wydanie tej gry poza Japonią postanowił ją nieco ocenzurować. Zamiast Godzili mamy… szkielet Godzili, Batman przeszedł operację plastyczną zaś Rambo- -Terminator dalej pozostał Rambo-Terminatorem.

The Revenge of Shinobi dzisiaj.

Polecam ten tytuł każdemu, kto szuka jakiejś ciekawej gry na kilka godzin. Pomimo jawnego plagiatu nie jest to prosta zrzynka pomysłów z innych gier. Sam osobiście bawiłem się przy niej świetnie podczas pisania tego wpisu. Z powodu wspomnianych bossów ta gra trochę pachnie tandetą, ale to naprawdę świetna gra.
Revenge of Shinobi bezproblemowo uruchamia się na każdym emulatorze Segi Megadrive, osobiście grałem na Retroarch.

Czytaj także:  MGS 5 Phantom Pain - wrażenia po 10 godzinach grania.

Dziękuję za uwagę.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Konfiguracja yabause (Emulator Segi Saturn)

Kabson

Konfiguracja nullDC (Emulator Segi Dreamcast)

Kabson

Gramy w gry z Segi Genesis na Androidzie/iOS bez emulatorów !

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej