PoradnikiPC/Windows

5 rozszerzeń do Google Chrome, które przyśpieszą twoją przeglądarkę.

Google Chrome to u wielu osób numero uno wśród przeglądarek. Istnieje szereg sposobów jak ją przyśpieszyć, a najprostszą metodą jest skorzystanie z kilku rozszerzeń dostępnych w sklepie Chrome. Dzisiaj chciałbym przedstawić wam piątkę moim zdaniem najskuteczniejszych z nich.

FasterChrome

2021 10 03 09h49 17

Wtyczka odpowiada za wstępne załadowanie strony znajdującej się pod linkiem jeszcze przed tym, zanim w niego klikniemy. W ten sposób zaoszczędzamy 300 milisekund na doczytaniu się kolejnej strony. Niby to niewiele, jednak przy wolniejszych połączeniach robi diametralną różnicę. O tej wtyczce już wspominałem przy okazji prezentacji rozszerzenia Faster Pageload dla Firefox’a zatem jeżeli korzystacie również z liska, to zapraszam do tego artykułu.

Speed-Up Browsing

2021 10 03 09h51 33
Zadaniem tej wtyczki jest modyfikacja nagłówków wygaśnięcia obiektów w pamięci podręcznej przeglądarki. Ta wtyczka wymusza na przeglądarce ponowne wykorzystanie już wcześniej pobranych przez nas obiektów (takich jak style *.css, javascript czy też elementy graficzne) więc nie są pobierane podczas np. ponownego wczytywania strony. 

Web Boost – Wait Less, Browse Faster!

2021 10 03 09h59 32
Mało znana wtyczka która analizuje zawartość odwiedzanej przez nas strony, a następnie “wycina” z niej bloki, których nie potrzebujemy. Działa na zasadzie adblock’a z tą różnicą, że jest w stanie zapisywać często używane elementy odwiedzanych przez nas stron we własnej pamięci podręcznej i wczytywać je dosłownie w “locie” przyśpieszając ładowanie się strony.

W moim przypadku wraz z wbudowanym w Brave blokowaniem reklam sprawdza się wyśmienicie. Jeżeli również korzystacie ze wspomnianej przeglądarki warto również rozważyć niewielki “tuning” jej tarcz – jak to zrobić napisałem tutaj.

Tab Suspender

2021 10 03 13h40 56

O tej wtyczce również już tutaj pisałem. Jej zadaniem jest “usypianie” nieużywanych przez nas kart, dzięki czemu nasza przeglądarka znacząco redukuje swój apetyt na pamięć RAM. Każda otwarta karta w przeglądarce “dodaje” nam 50-75 megabajtów do puli zajmowanej przez przeglądarkę, więc wtyczka tego typu pomaga nam ogarnąć zasobożerność Chrome.

SearchPreview

2021 10 04 15h44 53
Rozszerzenie co prawda nie wpływa w żaden możliwy sposób na przyśpieszenie przeglądarki, jednak warto o nim wspomnieć, gdyż pomaga nam w przekopaniu się przez wyniki wyszukiwania w takich wyszukiwarkach jak Google, Bing, czy Yahoo. Jak sama nazwa rozszerzenia sugeruje dodaje ono po prostu niewielką miniaturkę przy każdej wylistowanej stronie. Mała rzecz, a cieszy.

Na koniec tego wpisu przypomnę, że wciąż najlepszą metodą na przyśpieszenie przeglądarki jest wykorzystanie ramdysku do przechowywania plików cache, jak to zrobić pisałem tutaj.

Dziękuję za uwagę.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 3

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Jak sprawdzić, czy nasza przeglądarka jest śledzona w sieci ?

Kabson

Jak oszukać w grze T-Rex Run w Google Chrome

Kabson

Odzyskujemy hasła z popularnych przeglądarek intenetowych

Kabson

Odbieramy powiadomienia z Androida na pulpicie Windows

Kabson

Defragmentujemy rejestr Windows

Kabson

Ukrywamy informację “Google Chrome wkrótce przestanie się aktualizować…” w Windows XP/Vista

Kabson

1 komentarz

Avatar
al.dona 28 stycznia 2022 at 03:06

cześć,

przypadkowo trafiłem na tą stronkę.
JEST ŚWIETNA. będe częściej się gościł tutaj !!!

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.