GSMPoradniki

Jak odczytać zapisane hasła do WiFi na Androidzie (bez root’a)

Prawie cztery lata temu zaprezentowałem wam bardzo prostą metodę na odczytanie haseł do WiFi na telefonach z systemem Android. Zaprezentowana wówczas metoda wciąż działa, jednak w czasach gdy aplikacje bankowe wykrywają root’a niewiele osób decyduje się na odblokowanie andka. 

Istnieje jeszcze jedna znana mi metoda na to jak odczytać zapisane hasła do WiFi na Androidzie i tym razem ominiemy konieczność zrootowania telefonu.

Poniższy patent z całą pewnością działa na telefonach z systemem Android w wersji 10/11 (na takich ją testowałem). Dajcie znać w komentarzach, czy na starszych telefonach również mamy taką możliwość.

Jak odczytać zapisane hasła do WiFi na Androidzie (bez root’a) ?

W pierwszej kolejności musimy być połączeni z siecią do której hasło chcemy „złamać”. Gdy już połączyliśmy się z siecią musimy wejść w ustawienia sieci WiFi w naszym telefonie. 

Tutaj niewiele mogę wam pomóc – musicie poszperać w ustawieniach telefonu. Ważne jest to, by „dokopać” się do możliwości udostępnienia sieci za pomocą kodu QR:

Bez nazwy 1 1 Jak odczytać zapisane hasła do WiFi na Androidzie (bez roota)

W moim Xiaomi Redmi Note 9 Pro wspomniana pozycja znajduje się bezpośrednio w ustawieniach sieci WiFi.

Gdy ujrzymy kod QR to zamiast udostępniać sieć komuś innemu… naciskamy Vol – + przycisk zasilania by zrobić zrzut ekranu z wyświetlanym kodem QR.

Skoro już mamy kod QR zawierający nazwę oraz hasło do sieci możemy je sobie spokojnie odszyfrować. W tym celu musicie skorzystać ze skanera kodów QR. Większość z tego typu aplikacji umożliwia odczytanie kodu QR ze zdjęcia, więc… otwieramy w nim naszego screenshot’a i odczytujemy potrzebne nam informacje:

Screenshot 2021 10 29 17 21 24 412 com.gamma  Jak odczytać zapisane hasła do WiFi na Androidzie (bez roota)

Jeżeli nie macie aplikacji do odczytywania kodów QR skorzystajcie z tej strony, aby wydobyć potrzebne nam informacje.

Aż dziw mnie bierze, że w czasach w których wszystko przesyłamy zaszyfrowane kod QR nie jest w żaden sposób chroniony. Wystarczyłoby przecież proste zakodowanie danych w np. Base64 aby chociaż trochę utrudnić odczytanie hasła do WiFi w ten sposób.

Jak widzicie odczytanie hasła WiFi na Androidzie nie jest wcale takie trudne. Co prawda metoda wykorzystująca zrootowany telefon jest znacznie lepsza, jednak jak to mówią na bezrybiu…

Dziękuję za uwagę.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen 3.3 / 5. Liczba głosów: 3

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Emulujemy gry z Symbiana na Androidzie (EKA2L1)

Kabson

Emulacja Sony Playstation 2 na Androidzie

Kabson

Odbieramy powiadomienia z Androida na pulpicie Windows

Kabson

Najlepsze emulatory Playstation Portable na Androida

Kabson

Najprostszy sposób na udostępnienie pulpitu Windowsa na telefonie z Androidem

Kabson

Jak przenieść SMS z jednego telefonu na drugi

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej