PC/Windows Poradniki

5 rozszerzeń do Google Chrome, które przyśpieszą twoją przeglądarkę.

Google Chrome to u wielu osób numero uno wśród przeglądarek. Istnieje szereg sposobów jak ją przyśpieszyć, a najprostszą metodą jest skorzystanie z kilku rozszerzeń dostępnych w sklepie Chrome. Dzisiaj chciałbym przedstawić wam piątkę moim zdaniem najskuteczniejszych z nich.

2021 10 03 09h49 17 5 rozszerzeń do Google Chrome, które przyśpieszą twoją przeglądarkę.

Wtyczka odpowiada za wstępne załadowanie strony znajdującej się pod linkiem jeszcze przed tym, zanim w niego klikniemy. W ten sposób zaoszczędzamy 300 milisekund na doczytaniu się kolejnej strony. Niby to niewiele, jednak przy wolniejszych połączeniach robi diametralną różnicę. O tej wtyczce już wspominałem przy okazji prezentacji rozszerzenia Faster Pageload dla Firefox’a zatem jeżeli korzystacie również z liska, to zapraszam do tego artykułu.

2021 10 03 09h51 33 5 rozszerzeń do Google Chrome, które przyśpieszą twoją przeglądarkę.


Zadaniem tej wtyczki jest modyfikacja nagłówków wygaśnięcia obiektów w pamięci podręcznej przeglądarki. Ta wtyczka wymusza na przeglądarce ponowne wykorzystanie już wcześniej pobranych przez nas obiektów (takich jak style *.css, javascript czy też elementy graficzne) więc nie są pobierane podczas np. ponownego wczytywania strony. 

2021 10 03 09h59 32 5 rozszerzeń do Google Chrome, które przyśpieszą twoją przeglądarkę.


Mało znana wtyczka która analizuje zawartość odwiedzanej przez nas strony, a następnie „wycina” z niej bloki, których nie potrzebujemy. Działa na zasadzie adblock’a z tą różnicą, że jest w stanie zapisywać często używane elementy odwiedzanych przez nas stron we własnej pamięci podręcznej i wczytywać je dosłownie w „locie” przyśpieszając ładowanie się strony.

W moim przypadku wraz z wbudowanym w Brave blokowaniem reklam sprawdza się wyśmienicie. Jeżeli również korzystacie ze wspomnianej przeglądarki warto również rozważyć niewielki „tuning” jej tarcz – jak to zrobić napisałem tutaj.

2021 10 03 13h40 56 5 rozszerzeń do Google Chrome, które przyśpieszą twoją przeglądarkę.

O tej wtyczce również już tutaj pisałem. Jej zadaniem jest „usypianie” nieużywanych przez nas kart, dzięki czemu nasza przeglądarka znacząco redukuje swój apetyt na pamięć RAM. Każda otwarta karta w przeglądarce „dodaje” nam 50-75 megabajtów do puli zajmowanej przez przeglądarkę, więc wtyczka tego typu pomaga nam ogarnąć zasobożerność Chrome.

2021 10 04 15h44 53 5 rozszerzeń do Google Chrome, które przyśpieszą twoją przeglądarkę.


Rozszerzenie co prawda nie wpływa w żaden możliwy sposób na przyśpieszenie przeglądarki, jednak warto o nim wspomnieć, gdyż pomaga nam w przekopaniu się przez wyniki wyszukiwania w takich wyszukiwarkach jak Google, Bing, czy Yahoo. Jak sama nazwa rozszerzenia sugeruje dodaje ono po prostu niewielką miniaturkę przy każdej wylistowanej stronie. Mała rzecz, a cieszy.

Czytaj także:  Zmieniamy rozmiar dysku wirtualnego VDI (Virtualbox)

Na koniec tego wpisu przypomnę, że wciąż najlepszą metodą na przyśpieszenie przeglądarki jest wykorzystanie ramdysku do przechowywania plików cache, jak to zrobić pisałem tutaj.

Dziękuję za uwagę.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Odzyskujemy hasła z popularnych przeglądarek intenetowych

Kabson

Przyśpieszamy nawigację w Chrome za pomocą back forward cache

Kabson

Rozwiązujemy problem z DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET w Google Chrome

Kabson

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje w Google Chrome

Kabson

Usuwamy malware z Chrome za pomocą aplikacji od Google

Kabson

Jak wyłączyć tryb incognito w Google Chrome

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej