VariaPrywatnie

Odkrywamy tajemnice menu serwisowego w Motus Pro 10 Sport 2021

Jakiś czas temu stałem się szczęśliwym posiadaczem kolejnej hulajnogi o dość ekstremalnych parametrach. Motus Pro 10 Sport 2021 bo o niej tutaj mowa, to prawdziwa rakieta na dwóch kółkach i jazda na niej jest naprawdę przyjemna. Oczywiście jak tylko “poskromimy” ten sprzęt na tyle, by przestać się go obawiać.

Dzisiaj przedstawiam wam ukryte menu serwisowe w którym możemy zmienić kilka rzeczy. Ten wpis traktuję bardziej jako ściągawkę dla mnie. Wciąż próbuję dostosować ustawienia Motusa “pod siebie”, jednak z powodu aury panującej na dworze jeszcze trochę mi to zajmie.

Aby wejść w ukryte menu przy włączonej hulajnodze naciskamy jednocześnie przyciski power oraz mode. Nawigacja po menu jest nadzwyczaj prosta. Przycisk power służy do przeskakiwania na kolejne ustawienie, zaś mode zmienia parametry danej pozycji. Ponadto, hulajnoga bardzo szybko automatycznie wychodzi z tego menu, więc jak chcemy coś zmienić to musimy się pośpieszyć.

Dostępne pozycje w manetce QS-S4 w hulajnodze Motus Pro 10 Sport 2021.

Muszę was przestrzec przed wprowadzaniem zmian w tych ustawieniach. Zmieniamy włącznie te parametry, których nazwy zaznaczyłem na zielono. Czerwonym kolorem oznaczyłem pozycje, których kategorycznie nie należy ruszać.
P01 – Jasność podświetlenia wyświetlacza. Standarowo ustawiony na 03 (najjaśniejszy) i tak radzę go pozostawić. Wyświetlacz nie ciągnie aż tyle prądu, by był powód na zmniejszanie jego czytelności w słońcu.
P02 – Zmiana jednostek na mile/kilometry. Jako, że obowiązującym standardem u nas jest system metryczny pozostawiamy tę pozycję w świętym spokoju.
P03 – Pojemność baterii. Pozwala określić maksymalną pojemność zainstalowanych w decku baterii. Jako, że nie mamy na to wpływu (no chyba, że coś zmodyfikowaliśmy…) pozostawiamy jak jest.
P04 – czas do samoczynnego wyłączenia się manetki, gdy nie korzystamy z hulajnogi. Wartość podajemy w minutach. Osobiście mam ustawione na 5 minut.

P05 – funkcja nieużywana.
P06 – rozmiar zamontowanych kół. Motus Pro 10 Sport 2021 porusza się na dziesięcio calowych kółkach i taką wartość tutaj zostawmy.
P07 – Określa ilość magnesów w silniku. Standardową wartością jest 028 i nic tutaj nie zmieniamy 😉
P08 – Limit (ogranicznik) mocy. Standardowo jest to 100 (%), ale w razie potrzeby możemy trochę “wykastrować” hulajnogę ze swoich osiągów.

P09 – To ciekawa pozycja. Określa, czy możemy ruszyć hulajnogą z miejsca, czy też po uprzednim odepchnięciu się. Na razie testuję jedno i drugie rozwiązanie i nie wiem na które się zdecydować. Hulajnoga waży prawie 30 kilogramów i odepchnięcie jej z miejsca do najprzyjemniejszych nie należy…

P10 – brak pozycji.
P11 – elektryczny hamulec. Standardowo ustawiony na 1, ale możemy zwiększyć siłę z jaką “ciągnie”. KERS włączamy delikatnie naciskając hamulec. Ja mam ustawiony na 3.
P12 – Określa wartość, z jaką hulajnoga przyśpiesza. Jako, że pod nogami mamy dwa 1000 watowe silniki już pozycja 1 daje sporo frajdy. Jednak jak wam mało wrażeń, możecie zmienić tą wartość.

P13 -brak pozycji.

P14 – j/w.
P15 – Napięcie odcięcia sterownika. Określa do jakiego poziomu możemy rozładować Motusa Pro Sport 2021 zanim ten się wyłączy i zamieni w 30 kilogramową taczkę. Standardowo jest tutaj ustawione (jak dobrze pamiętam) 38, jednak polecam trochę zwiększyć tę wartość do np. 41,5. Stracimy w ten sposób kilka km z zasięgu, jednak kosztem dłuższej żywotności baterii.

P16 – zerowanie całkowitego przebytego przebiegu (odo). Naprawdę nie wiem po co kręcić licznik w hulajnodze 😉
P17 – Funkcja tempomatu. O ile w mojej poprzedniej hulajnodze tempomat chwaliłem, to tutaj natychmiast go wyłączyłem. Wolę ręcznie dawkować prąd temu demonowi…

P18 – funkcja nieużywana.

P19 – funkcja nieużywana.

P20 – funkcja nieużywana.

To by było na tyle. Dziękuję za uwagę.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 20

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Moje zdanie o: Motus 10 Pro Sport 2021

Kabson

Co wybrać : Hulajnoga czy e-Bike ?

Kabson

Moje zdanie o: Blaupunkt ESC910

Kabson

Wybieramy oświetlenie do hulajnogi elektrycznej.

Kabson

Dlaczego pomimo posiadania mocnej hulajnogi elektrycznej, przesiadłem się na rower.

Kabson

Akcesoria do hulajnogi, czyli co można kupić po zakupie hulajki

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

22 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej