Image default
#RETRO

G-Police: Weapons of Justice (1999)

G-Police: Wapons of Justice to sequel wydanej w 1997 roku gry G-Police. Tytuł jest dzisiaj zapomniany, a szkoda bo obie gry z tej serii świetne pseudo symulacyjne strzelanki.
W grze wcielamy się w niejakiego Slatera, operatora pionowzlotu (coś pomiędzy helikopterem, a odrzutowcem pionowego startu Harier). W kilku misjach będziemy prowadzić również inne pojazdy, w tym wielkiego mecha, jednak główną część rozgrywki spędzimy za kokpitem pseudo śmigłowca.
Nasze wyposażenie jest naprawdę imponujące. W G-Police znajdziemy ponad 30 sztuk różnego rodzaju uzbrojenia, więc mamy naprawdę spory wybór środków masowej pacyfikacji.
G-Police oferuje nam szereg misji w których będziemy patrolować, eskortować, robić za kuriera, bądź po prostu siać rozwałkę w mieście znajdującym się na Kalipso, czyli na jednym z księżyców Saturna.
Nie da się G-Police odmówić nawiązań do filmów sci-fi, ze świetnym Blade Runner’em z 1982 roku. Niestety, w przeciwieństwie do wspomnianego filmu, fabuła w tej grze gra drugie skrzypce. I to zamknięte w futerale, schowane gdzieś w kanciapie na festiwalu w Jarocinie.
Mówiąc po prostu, coś tam się w tle przewija, ale nie zapamiętamy z tego praktycznie nic. A szkoda, gdyż pierwsza część gry miała naprawdę dobrze poprowadzona ścieżkę fabularną z licznymi zwrotami akcji.
Dodatkowo, fabuła Weapons of Justice jest kontynuacją historii opowiedzianej w pierwszej części gry, więc bez zaznajomienia się że starszym tytułem raczej się nie obejdzie.

Galeria G-Police: Weapons of Justice

Wykonanie gry to kompromis pomiędzy płynnością działania, a grywalnością. Pojawiające się zewsząd budynku dziś psują odbiór gry, jednak należy pamiętać, że G-Police pojawił się na pierwszego PSX’a . Programiści z Psygnosis naprawdę postarali się, żeby to jakoś znośnie wyglądało na tak mało wydajnym sprzęcie.
Sterowanie wszelkimi dostępnymi dla nas maszynami jest banalnie proste i już po kilkunastu minutach zabawy będziemy manewrować pomiędzy przeszkodami.

G-Police: Weapons of Justice dzisiaj.

Niestety, gra się mocno zestarzała. Pomimo, że grywalność nadal stoi na wysokim poziomie, to pojawiające się dosłownie pod nosem obiekty przeszkadzają i zniechęcają do dłuższych maratonów z tym tytułem. Grę bez problemu uruchomicie na Duckstation, chodzi bez najmniejszego zająknięcia.

Tak jak wciąż wspominam w moich wpisach, granie na emulatorach za pomocą klawiatury mija się z celem. Dlatego też polecam Wam te dwa modele joypadów:
  • 8Bitdo SN30 w cenie ok. 116 złotych (dostępny na Allegro, X-kom)
  • 8Bitdo Ultimate C w cenie ok. 134 złotych. (dostępny na Allegro, X-kom)
Sam używam 8Bitdo Ultimate C niemal od roku i nie mam z nim żadnych problemów. 

Dziękuję za uwagę.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4.8 / 5. Głosów: 4

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Trofea i osiągnięcia: Wild Arms 2

Kabson

Doom Troopers (1995)

Kabson

The Ultimate Stuntman (1990)

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Valkyrie Profile: Lenneth

Kabson

Dodajemy okładki do gier na DuckStation

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Marvel’s Guardians of the Galaxy

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.