#RETRO

Disruptor (1996)

Blog 4

Disruptor jest naprawdę mało znaną grą wydaną przez Insomniac Games. W czasach gdy dobre FPS’y na pierwsze PlayStation wychodziły na pęczki, ten tytuł po prostu przemknął niezauważony przez większość graczy. A szkoda, gdyż jest to naprawdę dobrze skrojony first person shooter na PSX.

Historia w grze opowiada o przygodach Jacka Curtisa – członka jednostki wojskowej, której celem jest eksterminacja przybyszów z innych planet. Cała fabuła w grze zaprezentowana jest w postaci wstawek FMV w których grają prawdziwi aktorzy. Niestety widać, że Insomniac Games cięło koszty na aktorach, przez co ci zatrudnieni do nakręcenia wstawek grają czasami naprawdę sztywno. Nie twierdzę jednak, że tak sztywne wcielanie się aktorów w powierzone role nie ma w sobie pewnego uroku 😉

Wykonanie gry jest nad wyraz dobre. Niestety widać, że gra początkowo miała wyjść na konsolę Panasonic 3DO. W 1996 na PSX’a były już FPS’y z bardziej rozbudowanymi poziomami. Najgorzej jest na otwartych planszach, gdyż i takie tutaj znajdziemy. Lokacje rysują się nam niemal pod nosem, przez co trudno jest się zorientować gdzie właściwie musimy się udać.

Galeria: Disruptor

Kuleje również design niektórych przeciwników, który totalnie do mnie nie przemawia. O ile humanoidalne roboty i inne cyborgi idzie jeszcze przetrawić, to o ból oczu przyprawiły mnie oponenci spotykani na np. pustyni.

Do przejścia oddano nam aż 13 etapów, w których przyjdzie rozprawić się z prawie 20 różnymi typami przeciwników. Sztuczna inteligencja niestety kuleje i zazwyczaj gdy oponent nas zauważy to zmienia się w wieżyczkę strzelniczą, nawalającą do nas z wszystkiego co ma pod ręką.

Do anihilacji oponentów oddano nam całkiem dobrze sprawdzające się bronie, oraz wszczepy które umożliwiają nam np. zregenerować zdrowie czy też razić oponentów piorunami.

W Disruptor gra się tak samo, jak w inne FPS’y z tamtych lat. W grze zamiast chować się za przeszkodami jak c**y, jak to jest w obecnie wydawanych strzelankach musimy grać naprawdę agresywnie. Przeciwników jest sporo i nawet gdy nie powalają inteligencją to potrafią szybko i sprawnie pozbawić nas energii.

Disruptor dzisiaj.

Disruptor to perełka, o której większość graczy z pewnością nie słyszała. Warto sobie ją zobaczyć i ograć, jeżeli wcześniej ograliśmy już pierwsze części Medal of Honor, czy też Alien Ressurection, które moim zdaniem są dużo lepszymi tytułami.

Dziękuję za uwagę.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 2

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Trofea i osiągnięcia: Trek to Yomi

Kabson

Przegląd serii: Twisted Metal

Kabson

Konfiguracja ppsspp (emulator Playstation Portable)

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Ruined King: A League of Legends Story

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction

Kabson

Die Hard Arcade (1996/2006)

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.