#RETRO

Disruptor (1996)

Blog  4 Disruptor (1996)

Disruptor jest naprawdę mało znaną grą wydaną przez Insomniac Games. W czasach gdy dobre FPS’y na pierwsze PlayStation wychodziły na pęczki, ten tytuł po prostu przemknął niezauważony przez większość graczy. A szkoda, gdyż jest to naprawdę dobrze skrojony first person shooter na PSX.

Historia w grze opowiada o przygodach Jacka Curtisa – członka jednostki wojskowej, której celem jest eksterminacja przybyszów z innych planet. Cała fabuła w grze zaprezentowana jest w postaci wstawek FMV w których grają prawdziwi aktorzy. Niestety widać, że Insomniac Games cięło koszty na aktorach, przez co ci zatrudnieni do nakręcenia wstawek grają czasami naprawdę sztywno. Nie twierdzę jednak, że tak sztywne wcielanie się aktorów w powierzone role nie ma w sobie pewnego uroku 😉

Wykonanie gry jest nad wyraz dobre. Niestety widać, że gra początkowo miała wyjść na konsolę Panasonic 3DO. W 1996 na PSX’a były już FPS’y z bardziej rozbudowanymi poziomami. Najgorzej jest na otwartych planszach, gdyż i takie tutaj znajdziemy. Lokacje rysują się nam niemal pod nosem, przez co trudno jest się zorientować gdzie właściwie musimy się udać.

Galeria: Disruptor

Kuleje również design niektórych przeciwników, który totalnie do mnie nie przemawia. O ile humanoidalne roboty i inne cyborgi idzie jeszcze przetrawić, to o ból oczu przyprawiły mnie oponenci spotykani na np. pustyni.

Do przejścia oddano nam aż 13 etapów, w których przyjdzie rozprawić się z prawie 20 różnymi typami przeciwników. Sztuczna inteligencja niestety kuleje i zazwyczaj gdy oponent nas zauważy to zmienia się w wieżyczkę strzelniczą, nawalającą do nas z wszystkiego co ma pod ręką.

Do anihilacji oponentów oddano nam całkiem dobrze sprawdzające się bronie, oraz wszczepy które umożliwiają nam np. zregenerować zdrowie czy też razić oponentów piorunami.

W Disruptor gra się tak samo, jak w inne FPS’y z tamtych lat. W grze zamiast chować się za przeszkodami jak c**y, jak to jest w obecnie wydawanych strzelankach musimy grać naprawdę agresywnie. Przeciwników jest sporo i nawet gdy nie powalają inteligencją to potrafią szybko i sprawnie pozbawić nas energii.

Disruptor dzisiaj.

Disruptor to perełka, o której większość graczy z pewnością nie słyszała. Warto sobie ją zobaczyć i ograć, jeżeli wcześniej ograliśmy już pierwsze części Medal of Honor, czy też Alien Ressurection, które moim zdaniem są dużo lepszymi tytułami.

Dziękuję za uwagę.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen 3 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Trofea i osiągnięcia: Shadow Warrior 3

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Vampire: The Masquerade – Bloodhunt

iPOD

Trofea i osiągnięcia: Trek to Yomi

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Hot Wheels Unleashed

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Syphon Filter

iPOD

Trofea i osiągnięcia: Ghostwire: Tokyo

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej