PC/WindowsPoradniki

Jak zmienić miniaturkę w pliku wideo w Windows

Chciałbym przedstawić wam prosty sposób na uporządkowanie waszej kolekcji filmów. Albo chociaż sposób na to, by miniaturki prezentowały się znacznie lepiej od tego, co pobierzecie z sieci.

W tym celu zmienimy miniaturkę (podgląd) pliku. Niestety system Windows zarówno w dziesiątej, jak i najnowszej odsłonie sam z siebie nam na to nie pozwoli.  Musimy posiłkować się aplikacją, która umożliwi nam zmianę tagów pliku. 

A moim zdaniem najlepszą, darmową aplikacją do tego typu operacji jest Tag Editor, który możecie pobrać totalnie za darmo ze strony głównej projektu. Tag Editor dostępny jest zarówno w 32 i 64 bitowej wersji, i nie wymaga wcześniejszej instalacji w naszym systemie.

Tag Editor jest naprawdę prosty w obsłudze i każdy z tego typu edycją powinien sobie poradzić. Większym problemem jest stworzenie sobie grafiki, która zastąpi nam standardową miniaturkę. Możecie użyć dowolną grafikę znalezioną w sieci, bądź tak jak ja trochę je edytować:

Bez nazwy 2 3 Jak zmienić miniaturkę w pliku wideo w Windows
Jak już znajdziecie coś, co wam się spodoba jako miniaturka wystarczy uruchomić Tag Editor. Teraz wybieramy z drzewa znajdującego się po lewej stronie naszego okna interesujący nas plik i kliknąć na Add znajdujący się po prawej stronie:

Bez nazwy 4 1 Jak zmienić miniaturkę w pliku wideo w Windows
Zmiany zapisujemy klikając na przycisk Save. Tag Editor nie musi konwertować całego pliku na nowo, zatem dodanie naszych informacji do filmu zajmuje mu dosłownie 5 sekund.

2022 10 23 10h40 37 Jak zmienić miniaturkę w pliku wideo w Windows

Teraz warto sprawdzić, czy Tag Editor nie uszkodził naszego pliku. Osobiście nigdy mi się to nie zdarzyło, ale jak to mówią przezorny zawsze ubezpieczony. Jeżeli wszystko jest OK, możemy usunąć kopię zapasową naszego pliku i możemy wziąć się za edycję kolejnego plik.

A teraz zobaczcie, jak wygląda moja kolekcja klasycznego serialu przed i po zmianach:


Jak widzicie, efekt jest znaczący. Moim zdaniem tak prezentująca się lista plików jest bardziej intuicyjna. Oczywiście dysponując większą ilością czasu mógłbym stworzyć osobne miniaturki dla każdego z odcinków, ale ostatnio strasznie mi go brakuje 😉

Oczywiście za pomocą Tag Editor możecie również edytować inne tagi w plikach. Możecie np. dodać miniaturki okładek albumów do plików *.mp3, bądź od razu cały tekst utworu. Tag Editor pozwala na „grzebanie” w wielu typach plików, więc warto z nim trochę poeksperymentować.

Dziękuję za uwagę.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 3

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Przywracamy klasyczny wygląd w eksploratorze plików.

Kabson

Wyłączamy funkcjonalność „przeciągnij i upuść” w systemie Windows

Kabson

Przywracamy klasyczne gry z Windows 7 na Windows 10

Kabson

Sześć metod na uporanie się z 100% użycia dysku w systemie Windows

Kabson

Instalujemy Windows 3.1 na DosBOX

Kabson

Jak wyłączyć błyskawiczne blokowanie systemu (logo Win+L)

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej