Image default
#RETRO

Home Alone (1991)

Dzięki temu tytułowi będziemy mogli osobiście wcielić się w Kevina, który zostaje sam w domu i wykorzystuje swój spryt, aby pokrzyżować plany dwóm mało rozgarniętym złodziejaszkom.Home Alone został wydany w 1991 roku na komputery z systemem DOS przez Capstone Software. W grze jak łatwo się domyśleć wcielamy się w rolę Kevina, zaś naszym zadaniem jest przygotowanie wielkiego domu na wizytę wspomnianych trepów.

Gra podzielona jest na dwie fazy. Najpierw otrzymujemy możliwość zaznajomienia się z rozmieszczeniem pokoi, zbieramy i rozkładamy pułapki. To co można uznać za plus tego tytułu, to dostępny w grze inwentarz. Zebrać możemy większość ikonicznych przedmiotów z filmu, co powinno spodobać się fanom filmu.

Gdy czas na przygotowania minie (czyli jak zegar u góry ekranu wskaże 9 P.M), do naszego domostwa wkraczają słynący ze swej niezaradności złodzieje, zaś my musimy ich naprowadzić na rozstawione wcześniej pułapki. Po “zaliczeniu” dziesięciu wpadek Hary i Marv dadzą nam spokój. Aby nasze zadanie nie okazało się zbyt łatwe, w grze nie mamy typowych żyć, czy też paska energii. Jeden kontakt z bandytą sprawia, że widzimy napis Game Over.

Nie liczcie jednak na to, że pozbycie się tych przygłupów będzie bardzo proste. Co prawda istnieje kilka sprawdzonych układów pułapek gwarantujących nam zwycięstwo, jednak dojście do tego zajmie wam kilka(naście) prób. Albo po prostu zobaczycie jeden z setek gameplay’ów na YouTube.

Galeria: Home Alone

Największą wadą tego tytułu jest fakt, że jest to gra na raz. Po pierwszym wygonieniu delikwentów z posesji możemy właściwie o niej zapomnieć. Myślę, że jakby autorzy trochę pomyśleli i wprowadzili tutaj chociaż patent z losowo pojawiającymi się przedmiotami do zebrania, w Home Alone grałoby się znacznie lepiej.

Przyczepić można się również do sterowania postacią Kevina. O ile do poruszania się strzałkami można się przyzwyczaić, tak już do wykorzystywania przycisków F1…F3 jako akcji nie mogę zrozumieć.

Home Alone to dość prosta platformówka, która zestarzała się naprawdę mocno i tylko magia świąt sprawiła, że przypomniałem sobie o tym tytule (przecież Kevin w święta musi być 😉

Gra została wydana również na konsole Nintendo (NES i SNES), Amigę i konsole Segi. Na każdej z tych platform gra wygląda podobnie.

Home Alone dzisiaj.

Gra tak jak wspomniałem wcześniej, strasznie się zestarzała. Polecam wyłącznie fanom filmu, gdyż nie jest to jakiś bardzo dobry tytuł.

Home Alone uruchomiłem bez problemu na DOSBox-X.

Dziękuję za uwagę.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4.8 / 5. Głosów: 4

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Gramy w stare gry za pomocą DOSBox-X

Kabson

Bad Mojo (1996)

Kabson

Normality Inc. (1996)

Kabson

The Little Mermaid (1991)

Kabson

Prince of Persia (SDLPoP)

Kabson

Private Investigator (1996)

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.