PC/EmulacjaPoradniki

Dodajemy okładki do gier na DuckStation

DuckStation jest naprawdę świetnym emulatorem konsoli Sony PlayStation, który już w dniu premiery zdeklasował u mnie ePSXe. Emulator jest wciąż rozwijany, autorzy niemal co tydzień coś usprawniają w jego kodzie i dodają nowe funkcjonalności. Warto wspomnieć tutaj o wsparciu dla retro pucharków na retroachievements.org, czy też o pełnym wsparciu dla formatu *.chd dzięki któremu rozmiar naszej kolekcji gier na pierwszego PSX’a zmniejszył się niemal o połowę.

W tym poradniku przedstawiam wam 3 proste metody na ustawienie okładki do gier w DuckStation.

Ręcznie dodajemy okładkę.

Aby ręcznie dodać okładkę (cover) do listy wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na wybranym przez nas tytule i z menu wybrać Ustaw obraz okładki…

recznie

Po czym wskazujemy ścieżkę do przygotowanej przez nas grafiki.

Grafiki możemy pobrać ze stron:

Jak łatwo się domyślić, ręczne dodanie okładek do fullsetu zawierającego kilka tysięcy gier z pewnością zajmie chwilę. Powyższą metodę polecam wyłącznie na dodanie, bądź modyfikację już istniejących grafik.

Pobieramy gotową paczkę okładek.

Przygotowałem specjalnie dla was archiwum zawierające ponad 1850 okładek. Aby z nich skorzystać wystarczy pobrać je z naszego forum, rozpakować archiwum i folder /covers/ skopiować do folderu konfiguracji DuckStation, który domyśle znajduje się w naszych dokumentach., W razie potrzeby nadpisujemy pliki. Nie musicie mi dziękować.

Automatycznie pobieramy okładki przez emulator DuckStation.

Na zakończenie proponuję wam moim zdaniem najlepsze rozwiązanie, gdyż nie będziemy musieli się mordować z ręcznym dodawaniem okładek, oraz nie musimy pobierać większego pliku posiadając tylko kilka(naście) gier w kolekcji.

Jakiś czas temu przedstawiłem wam metodę na automatyczne pobranie okładek do emulatora PlayStation 2, czyli PCSX2. Jak się okazało, DuckStation również doczekał się podobnej funkcjonalności.

Aby skorzystać z automatycznego pobierania okładek z menu emulatora wybieramy Narzędzia  > Cover Downloader. Otworzy nam nowe okno:

Bez nazwy 2 2

W którym w źródło podajemy ciąg:

https://raw.githubusercontent.com/xlenore/psx-covers/main/covers/${serial}.jpg

i dajemy “ptaszka” przy pozycji Use Serial File Names. Po wduszeniu przycisku Start nasz emulator automatycznie pobierze potrzebne mu okładki. 

Na zakończenie muszę zaznaczyć, że w powyższej bazie niestety nie znajdziemy okładek do wszystkich tytułów. Autor projektu cały czas dodaje nowe pozycje, więc warto od czasu do czasu powtarzać procedurę wyszukiwania okładek aby zaktualizować naszą kolekcje o te brakujące.

Dziękuję za uwagę.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba głosów: 3

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Emulujemy Sony Playstation 4 na PC (fpPS4)

Kabson

Gramy w Dead Space Mobile na PlayStation Vita

Kabson

Konfiguracja ppsspp (emulator Playstation Portable)

Kabson

Rozwiązujemy problem błędu WC-40330-0 w PSN

Kabson

Colin McRae Rally 2.0 (2000)

Kabson

Trofea i osiągnięcia: Aliens: Fireteam Elite

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.