KonsolePoradniki

Dodajemy trainery do gier na konsole.

Nie da się ukryć, że gry kiedyś były bardziej wymagające. Drugim niezaprzeczalnym faktem jest to, że cały czas szukaliśmy kodów bądź też glitchy, które były pomocne przy kończeniu tych trudniejszych tytułów.


W dzisiejszych czasach mamy emulatory, które oprócz możliwości grania w klasyczne tytuły mają zazwyczaj wbudowaną funkcje „grzebania” w pamięci, czy też gotowe zestawy ułatwień do popularnych gier. Taka funkcjonalność oferuje m.in DuckStation ( emulator PSX), PCSX2 (emu PlayStation 2) czy też ceniony przeze mnie emulator podwórkowego Pegasusa, czyli puNes.

Ale co mogą zrobić gracze grający na starych wydłużonych retro-sprzętach ?

Mogą oczywiście skorzystać z kodów, jeżeli gra je posiadała, bądź zakupić dedykowana przystawkę do oszukiwania (taka jak Action Replay, czy też Gameshark) i za ich pomocą ułatwić sobie rozpracowanie tytułu. Mogą również skorzystać z gotowych patcherów, dodających do gier ułatwienia.
Jedną ze stron oferująca tego typu rozwiązania jest kanał ClassicGameHacking, na którym możecie znaleźć kika(dziesiąt) tego typu programów. Dzieła się one na dwa typy. Pierwsze z nich dodają nam traier który włącza się przed uruchomieniem gry, zaś drugi modyfikuje pliki gry serwując nam ułatwienia bez możliwości ich późniejszych zmian.

Poniżej macie schrrenshot z trainera do gry Parasite Eve 2:

%name Dodajemy trainery do gier na konsole.

Swoją drogą polecam ten tytuł. Jeden z fajniejszych action RPG na szaraczka 😉
Niezależnie od sposobu działania, wszystkie udostępnione na kanale trainery działają i robią dokładnie to, co autorzy obiecują. Oczywiście aby skorzystać z tak zmodyfikowanych obrazów (czy też romów) musicie posiadać przerobiona konsolę, umożliwiającą uruchamianie backupów gier.
Dla waszej wygody poniżej zamieszczam listę co ciekawszych trainerów do gier, które można tam znaleźć:

PlayStation:

PlayStation 2

PlayStation Portable

Super Nintendo:

Oczywiście to tylko wierzchołek góry lodowej tego, co można znaleźć w sieci. Przypominam, że na naszym forum istnieją działy z których mnożna pobrać podobne narzędzia. Wystarczy tam trochę poszperać 😉

Dziękuję za uwagę.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 2

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Darkwatch (2005)

Kabson

Mafia III: Definitive Edition – Trainer +16 v1.100.0 [FLING]

Kabson

Earth Defense Force 5: Trainer +8 v1.0 [FLING]

iPOD

Spyro Reignited Trilogy: Trainer +5 v1.0 [FLING]

iPOD

Underworld Ascendant: Trainer +5 v1.4.1 [MrAntiFun]

iPOD

Marvel’s Avengers: Trainer +15 v1.0-v1.3.Build.13.18 [FLING]

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej