#RETRO

 New Ghostbusters 2 (1990)

New Ghostbusters II nes

New Ghostbusters II to gra opracowana przez HAL Laboratory, wydana pierwotnie w Europie i Japonii w 1990 roku. Gra oparta była na filmie Ghostbusters II.

Niestety, ze względów licencyjnych, New Ghostbusters II nigdy nie została wydana w Stanach Zjednoczonych. Zamiast tego, Activision opracowało i wydało zupełnie inną grę pod tytułem Ghostbusters II na konsolę NES w USA.

W grze New Ghostbusters II  gracz wybiera jedną z pięciu głównych postaci z filmu z 1989 roku. A są nimi: Egon Spengler, Ray Stanz, Peter Venkman, Winston Zeddemore lub Louis Tully. Wszystkimi bohaterami poruszamy się  identycznie, więc wybór zależy tylko od preferencji gracza.

W New Ghostbusters II  tworzymy drużynę złożoną z dwóch postaci, z których pierwsza jest głównym bohaterem, sterowanym przez gracza. Druga postać jest kontrolowana przez komputer i podąża za pierwszą łapiąc duchy, które zostały zestrzelone przez sterowanego przez nas bohatera. Większość czasu, twój partner pozostaje w pobliżu naszej postaci, ale czasami może odejść lub utknąć na przeszkodzie, co wymusza przerwanie ostrzału i pójście za nim. Jest to trochę denerwujące, jednak już po kilkunastu minutach grania będziecie w stanie przewidzieć na jakich przeszkodach terenowych nasz pomocnik z pewnością będzie chciał się “zawiesić”. 

Gra składa się z sześciu etapów opierających się  na miejscach z filmu, takich jak Sąd, Tunel Metra, Apartament Dany Barrett, Rzeka Śluzu, Muzeum Sztuki i Ołtarz Vigo. Na końcu każdego poziomu z wyjątkiem trzeciego kończy się walką z bossem – duchem lub potworem z filmu. Szósta runda składa się tylko z walki z bossem Vigo.

Gra jest niezwykle dobrze udźwiękowiona. Każdy etap przywita nas innym motywem, a po włączeniu gry od razu usłyszysz słynną ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez Ray’a Parker’a Jr. Efekty dźwiękowe są również doskonałe, począwszy od dźwięku wystrzału z twojego Proton Pack’a, po gwizd pociągu na stacji metra i złośliwe chichoty duchów. 

Graficznie New Ghostbusters II również nic nie można zarzucić. Po prostu jest to dobrze wykonana gra.

Galeria New Ghostbusters II

New Ghostbusters II dzisiaj. 

New Ghostbusters II to naprawdę bardzo zabawna gra, a jeśli jesteś fanem filmu, rozpoznasz w grze wiele elementów z niego. Muzyka jest fantastyczna, sterowanie jest bardzo responsywne, wygląd a rozgrywka jest prosta, ale uzależniająca. Trudność gry (nawet jeśli ustawisz ją na tryb łatwy w ukrytym menu opcji) jest w sam raz. Do pokonania gry będziecie jednak potrzebować trochę praktyki. Jedyną wadą, którą mogę znaleźć, jest brak trybu dla dwóch graczy.

Na koniec mały tip:

Na ekranie tytułowym naciśnięcie przycisków A + B + Start wywołuje ukryte menu opcji, pozwalające na odsłuchanie różnych utworów i dźwięków z gry, zmianę poziomu trudności z normalnego na łatwy, trudny lub profesjonalny, oraz zmianę układu przycisków do strzelania i uwięzienia duchów.

Gra bez problemów działa na puNES.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 2

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

20 gier które ryły psychę (NES)

Kabson

Jak używać cheatów w puNes ?

Kabson

10 najlepszych emulatorów konsoli NES (Pegasus)

Kabson

3DNes – inne spojrzenie na emulację Nintendo NES

Kabson

10 faktów o: Super Mario Bros

Kabson

The Little Mermaid (1991)

Kabson

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej