#RETRO

Spin Master (1993)

Spin Master

Muszę wam przyznać, że w czasach w których królowały tzw. Salony Gier w których wśród kłębów dymu z marnej jakości fajek i ciągłego żebrania o “kredyta” ciężko było nie znaleźć nikogo, kto by o Spin Master chociaż nie słyszał. A właściciel wspomnianego salonu gier, który nie był przysłowiowym Januszem chciał w swojej kolekcji mieć automat z tą grą, gdyż była to prawdziwa maszynka do zarabiania pieniędzy.

Na moje szczęście, w jednej z dwóch dostępnych miejscówek pojawił się ten tytuł i był bardziej oblegany od automatu z Mortal Kombat 4 (i to takim prawdziwym, opartym o board Zeus, a nie PlayStation wsadzone w budę automatu…). 

W Spin Master wcielamy się w jednego z dwóch bohaterów, zaś naszym zadaniem jest (jak zwykle) uratowanie jakiejś panienki i zebranie części mapy, która doprowadzi nas do skarbu. Jak widzicie, fabuła w grze jest banalna, jednak na automatach nam to nie przeszkadzało. W grach arcade chodziło o szybką akcję, a tej w grze z całą pewnością nie brakuje.

Grę stworzyło studio Data East znane kiedyś również z Joe & Mac, który po latach doczekał się również odświeżonej wersji.

Galeria: Spin Master

Sama gra jest naprawdę sympatyczną platformówką w której naszym zadaniem jest omijanie przeszkód i likwidowanie całych tabunów przeciwników. Naszym podstawowym orężem, prócz zręcznych palców jest jojo, które tak właściwie jest jedną z lepszych “broni” dostępnych w grze. Oprócz wspomnianego jojka dostępnych jest kilka innych rzeczy, którymi będziemy ciskać w oponentów. Każda z broni oprócz standardowego ataku ma swój atak specjalny, aktywowany poprzez przytrzymanie przycisku odpowiadającego za zwykły atak. Nie zabrakło tutaj również limitowanego mega ataku, który za pomocą jednego przycisku “czyści” nam planszę z namolnych delikwentów.

Mój kiepski gameplay: Spin Master

To co odróżniało Spin Master od innych dostępnych w automaciarniach gier to jej wykonanie, które nawet dzisiaj potrafi się podobać. Gra jest niezwykle kolorowa, postacie są duże, dobrze animowane a poziomy chociaż że bardzo krótkie, zachwycają ilością detali.  W grze nie zabraknie również czekających na końcu etapów bossów, których pokonanie będzie wymagać od nas odrobiny sprytu, gdyż gra do łatwych nie należy.

Moim zdaniem jedyną wadą tego tytułu to jego długość. Grę idzie ukończyć w niecałe pół godziny. To jest stanowczo za mało, jak na tak świetny tytuł.

Spin Master dzisiaj.

Spin Master możemy uruchomić bez problemu na emulatorze M.A.M.E. Moim skromnym zdaniem gra nadal trzyma swój poziom i na potrzeby tego wpisu nawet ją ukończyłem, bawiąc się przy tym naprawdę świetnie.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 2

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Scaler (2004)

Kabson

Biker Mice from Mars (2006)

Kabson

Polacy nie gęsi: Sołtys (1995)

Kabson

The Little Mermaid (1991)

Kabson

Power Blade (1991)

Kabson

Trojan (1986)

Kabson

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej