Mody do gierPobieralnia

Stray Doom

Stray Doom

Z pewnością większość z was pamięta grę Stray, w której głównym bohaterem był przeuroczy kotek. Gra ta, pomimo niskiego nakładu finansowego okazała się hitem i szybko zdobyła serca graczy na całym świecie.

Ale co kitku z gry Stray robi w DOOM ?

To co naprawdę uwielbiam w pierwszych dwóch odsłonach tej serii to to, że społeczność modderska wciąż o ich nie zapomniała i co chwila większe, bądź mniejsze modyfikacje tej oryginalnej gry.

Tutaj warto wspomnieć o np. niezwykle miodnym Brutal DOOM, czy też totalnej konwersji Wolfenstein zatytułowanej Brutal Wolfenstein 3D. Dla fanów świata zbudowanego z klocków, czyli Minecraft’a również stworzono modyfikację, która zapewnia naprawdę kilka godzin miłej rozrywki.

Ale to są mody, których stworzenie zajęło twórcom po kilka miesięcy, a nawet lat. Dzisiaj przedstawiam wam niewielka modyfikacje pt. Stray DOOM umożliwiająca nam pohasanie po oryginalnych mapach rudym kotem.

Galeria: Stray DOOM 

Modyfikacja robi naprawdę niewiele, to tylko reskin postaci z dodana perspektywą TPP. Do wyboru oddano nam dwa modele postaci, jednak nie zmieniają one nic w samej grze.

Niestety, nas kotek nie broni się za pomocą ostrych pazurków i wciąż “strzela” za pomocą lewitującego nad jego postacią drona (czy też orba, jak zwał tak zwał…). Sam pomysł na taką modyfikacje okazał się dla mnie na tyle niedorzeczny, że postanowiłem o nim was poinformować. 

Jak zagrać kitku w Doom? 

Tradycyjnie będziemy potrzebować silnika GZDoom i oryginalnych plików *.wad z oryginalnej wersji DOOM’a. Następnie pobieramy modyfikację z moddb.com. Gdy już pobierzemy plik modyfikacji nazywamy go krótko strayDoom.zip

Teraz wystarczy w folderze GZDoom stworzyć plik wsadowy (posiadający rozszerzenie *.bat) o dowolnej nazwie o treści:

gzdoom.exe strayDoom.zip

Po czym zapisujemy plik i za jego pomocą uruchamiamy GZDoom.

Stray Doom jest to niewątpliwie jedna z najdziwniejszych i najbardziej kreatywnych modyfikacji z jakimi ostatnio miałem do czynienia. Jest to również dowód na to, że dobra gra nigdy nie umiera, a jej oddani fani zawsze znajdą sposób na to, by nas zadziwić.

Dziękuję za uwagę.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Brutal Doom Black Edition HD

Kabson

Dead Ascension

Kabson

Brutal Heretic

Kabson

Blade of Agony

Kabson

BLOOM

Kabson

DOOMowe przedszkole, czyli droga do platyny

Kabson

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej