#RETRO

Polacy nie gęsi: Eksperyment Delfin (1995)

Eksperyment Delfin

“Eksperyment Delfin” to gra przygodowa typu point-and-click stworzona przez polskie studio ART4 i opublikowana przez firmę MarkSoft. Zadebiutowała w 1995 roku na komputerach Amiga. Rok później, czyli w 1996 roku, gra została wydana również na komputery z systemem MS-DOS.

Gra przenosi nas w dalszą przyszłość, do roku 2068, gdzie odkryto wehikuł czasu, umożliwiający podróżowanie przez różne epoki historyczne. Niestety, odkrycie to ma również swoje mroczne konsekwencje. Wykorzystując podróże w czasie, nieuczciwe osoby zaczynają popełniać przestępstwa. W odpowiedzi na to powołana zostaje specjalna agencja detektywistyczna mająca na celu zwalczanie przestępczości czasowej. Jeden z najlepszych agentów agencji, Dino Szmit, staje się głównym bohaterem gry. Jednak podczas jednego z zadań zdarza się coś nieoczekiwanego, a Szmit zostaje wciągnięty w wir dziury czasowej.

Gra “Eksperyment Delfin” zachowuje klasyczny styl rozgrywki, charakterystyczny dla przygodówek point’n’ click z lat 90. Na dolnej części ekranu znajduje się intuicyjny interfejs, który pełni rolę narzędzia sterowania postacią i interakcji z otoczeniem. Interfejs składa się z ikon reprezentujących różne akcje, umożliwiających graczowi wykonywanie określonych czynności w trakcie gry.

Jednym z najbardziej fascynujących elementów w grze “Eksperyment Delfin” jest zaimplementowana mechanika podróży w czasie, która otwiera możliwość eksploracji różnych epok historycznych. Jako Dino Szmit zwiedzimy nie tylko czasy współczesne, ale również przeniesiemy  się do czasów II wojny światowej oraz epoki prehistorycznej. Podczas podróży w czasie spotkamy różnie postacie niezależnych (NPC). Te postacie są często kluczowe dla rozwoju fabuły i rozwiązywania zagadek w grze. Gracz może prowadzić dialogi z NPC, zadawać pytania, otrzymywać wskazówki i zdobywać dodatkowe informacje, które pomogą w rozwiązaniu zagadek lub zrozumieniu tajemnic świata gry.

Galeria: Eksperyment Delfin

“Eksperyment Delfin” nie jest długą grą i można ją ukończyć w około godzinę. Warto podkreślić, że czas trwania gry nie jest czynnikiem decydującym o jej wartości. Ciekawa fabuła, dobrze zaprojektowane zagadki i wciągające środowisko gry rekompensują krótki czas gry. 

Eksperyment Delfin dzisiaj.

Muszę przyznać, że gra zestarzała się okrutnie. Jednak jeżeli jesteście fanami gier tego typu warto po nią sięgnąć. Zagadki nie należą do najtrudniejszych, więc przez całą fabułę gry przebrniemy naprawdę błyskawicznie. Moim zdaniem to gra w sam raz na jeden wieczór.

Grę uruchomiłem na FS-UAE, działa idealnie.

Dziękuję za uwagę i życzę miłego grania !

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Mario & Luigi (1994)

Kabson

Jazz Jackrabbit 2 (1998)

Kabson

Private Investigator (1996)

Kabson

Chiller (1986)

Kabson

4D Sports Driving (Stunts) (1990)

Kabson

Uaktywniamy ukryty easter egg w Notepad++

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.