#RETRO

Colin McRae Rally 2.0 (2000)

Colin McRae Rally 2.0

Wydany w 2000 roku Colin McRae Rally 2.0 przez Codemasters jest grą wyścigową, która zdobyła ogromne uznanie wśród graczy.

W stosunku do pierwowzoru, w Colin McRae Rally 2.0 znacząco polepszono grafikę i fizykę zachowania się aut. Dodatkowo, wprowadzono podział na tryb zręcznościowy, który oferuje mniej realistyczną jazdę, oraz tryb rajdowy, skupiający się na bardzo realistycznym doświadczeniu. W trybie zręcznościowym, gracze mogą ścigać się bezpośrednio z maksymalnie 8 kierowcami.

Gra zdobyła uznanie dzięki swojej realistycznej mechanice jazdy, przepięknie zaprojektowanym trasom oraz różnorodności dostępnych samochodów rajdowych. 

W grze Colin McRae Rally 2.0 podróżujemy po trasach rozsianych na różnych kontynentach.

  • W Wielkiej Brytanii, mogą nas czekać urozmaicone trasy przez zalesione obszary i pagórkowate krajobrazy.
  • Grecja oferuje wyjątkowe wyzwania rajdowe, przemieszczając się po krętych drogach wśród starych ruiny i krajobrazów śródziemnomorskich.
  • Finlandia prezentuje surową i piękną naturę z niekończącymi się lasami, szutrowymi ścieżkami oraz masywnymi skoczkami. Francja przynosi doświadczenie rajdu w urokliwych wiejskich sceneriach z drogami na terenie winnic i wąwozów.
  • Szwecja wprowadza wyjątkowe warunki zimowe z pokrytymi śniegiem i lodem drogami, gdzie precyzyjne manewry są kluczem do sukcesu.
  • Australijskie tory oferują dynamiczne i różnorodne wyzwania wśród pustynnych krajobrazów i nadmorskich obszarów.
  • Włochy dostarczają niesamowitego doświadczenia, gdzie możemy ścigać się wzdłuż wąskich, krętych dróg w malowniczych włoskich miastach i na wiejskich terenach. Kenia oferuje dzikie i wymagające trasy, prowadzące przez sawanny i stepy.

Jak widzicie na różnorodność tras nie możemy narzekać, każdy znajdzie coś dla siebie. Ostrzegam jednak, że niektóre z nich są naprawdę frustrujące i wymagają od nas niemal mistrzowskiego panowania nad pojazdem. W innym przypadku nawet nie mamy co liczyć na podium.

Oczywiście to co najbardziej cieszy oko w tej grze to szeroki wybór pojazdów, którymi będziemy mogli się pościągać. Warto wspomnieć o szybkim i zwrotnym Fordzie Focusie,  który jest doskonały do wyścigów na różnorodnych trasach, umożliwiając precyzyjne manewry i dynamiczną jazdę. Dynamiczny Mitsubishi Lancer, będący jednym z najbardziej charakterystycznych pojazdów w świecie rajdów, oferuje mocny napęd i zdolność do radzenia sobie z różnorodnymi warunkami na trasie. Peugeot 206 z kolei jest zwrotny i umożliwia precyzyjne skręty i doskonałą kontrolę w trudnych sytuacjach.

Oczywiście nie mogło zabraknąć również legendarnej Subaru Imprezy którą jeździł sam Colin McRae. Impreza będzie od nas wymagała niesamowitej precyzji w prowadzeniu, 

Dzięki tej różnorodności samochodów, gracze mają możliwość eksperymentowania i dostosowania ustawień auta w zależności od trasy i warunków, co dodaje głębi i strategii do rozgrywki oraz sprawia, że każdy wyścig jest wyjątkowym wyzwaniem.

Galeria: Colin McRae Rally 2.0 (PlayStation)

Gra została wydana na komputery, konsolę Sony PlayStation oraz na Gameboy Advance, gdzie mimo ograniczeń technicznych konsoli, deweloperzy zdołali stworzyć przyzwoitą wizualnie grę, która mogła się nawet podobać:

Colin McRae Rally 2.0 USA EnFrDe kopia

 

Gra nigdy nie została wydana na głównego konkurenta PSX – Segę Saturn. Wersja na konsolę Sega Dreamcast została ogłoszona przez firmę Codemasters (jako ich jedyna produkcja na Dreamcasta), ale została anulowana, gdy firma wycofała się z wsparcia tejże konsoli pod koniec 2000 roku.

Colin McRae Rally 2.0 dzisiaj.

Moim zdaniem gra zestarzała się godnie, screeny w galerii pochodzą z wersji gry na PSX (emulator DuckStation) na którym jeszcze uruchamiam ten tytuł od czasu do czasu.

Moim zdaniem to nadal kawał dobrej gry rajdowej z którą warto (a nawet trzeba) się zapoznać, jeżeli tak jak ja w dzieciństwie marzyliście o błękitnej Imprezie, a po tych 20 latach życia… nadal mnie na nią nie stać 😉

Dziękuję za uwagę.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 3 / 5. Liczba głosów: 1

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Konwertujemy obraz iso PSX’a dla Adrenaline (emulator PSP)

Kabson

Disruptor (1996)

Kabson

Spin Master (1993)

Kabson

Stray – droga do platyny

Kabson

Disney Classic Games: Aladdin and The Lion King – droga do platyny.

Kabson

Gry które ryły psychę – PSX

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.