Image default
Mody do gierPobieralnia

Quake II XP

Quake 2 to kultowa gra akcji, która zadebiutowała w 1997 roku, stworzona przez renomowane studio id Software. Jest to strzelanka pierwszoosobowa, która zaskoczyła graczy swoją niesamowitą dynamiką i intensywnymi starciami z przeciwnikami.

Podczas swojej premiery, Quake 2 zaprezentowała się jako gra, która wyznaczyła nowy standard w kwestii wykonania graficznego, pozostawiając konkurencyjne firmy daleko w tyle. Id Software, twórcy gry, przedefiniowali pojęcie technologii graficznej w grach komputerowych.

Gra była na tyle popularna, że kilka tygodni temu Quake 2 doczekał się reedycji, w której poprawiono naprawdę wiele elementów pierwowzoru. Dzięki modernizacji grafiki, środowiska i postacie w grze Quake 2 nabrały nowego życia, zachowując jednocześnie esencję oryginalnego doświadczenia rozgrywki. Detale, oświetlenie oraz efekty specjalne zostały dopasowane do nowoczesnych standardów, co pozwoliło graczom zanurzyć się w świecie gry jeszcze głębiej.

Niemniej jednak, w sieci można odnaleźć głosy krytyków, którzy wyrażają przekonanie, że remaster Quake 2 to jedynie wyrafinowany skok na kasę i że podobny efekt poprawy grafiki można osiągnąć poprzez instalację prostych modyfikacji, które już od lat są dostępne w internecie zupełnie za darmo.

W sieci znajdziecie naprawdę wiele modyfikacji, które poprawią wygląd Quake 2. Osobiście polecam wam zainteresować się quake2xp. Jest to modyfikacja, która moim zdaniem doskonale zachowuje autentyczny wygląd oryginału, jednocześnie dostosowując go do obecnych standardów. Dzięki quake2xp możemy cieszyć się klasyczną grą w odświeżonej jakości, co pozwala na ponowny atak na bazę Stroggów w jakości porównywalnej (bądź nawet lepszej) niż wspomniany wcześniej remaster.

Co to jest quake2xp ?

QuakeIIxp to wieloplatformowy (dostęny na Windows, Linux oraz FreeBSD w wersja eksperymentalnej) port graficzny gry Quake II. Autorzy zdecydowali się na zaktualizowanie silnika renderującego gry, co umożliwiło pełne wykorzystanie potencjału najnowszych kart graficznych, zapewniając jednocześnie doskonałą jakość obrazu i zachowując autentyczny styl gry.

Modyfikacja ta znacznie podbija jakość tekstur w porównaniu do oryginalnej wersji gry. Dodatkowo, wprowadza kilka efektów graficznych, których nie mieliśmy okazji doświadczyć w pierwotnym wydaniu.

Galeria: quake2xp

Co będziemy potrzebować do uruchomienia modyfikacji quake2xp ?

  • Oryginalną grę Quake II w wersji 3.20 – możecie pobrać ją kupić na gog.com.
  • Modyfikację quake2xp – pobieramy ją za darmo z moddb.com. Co ciekawe, sam mod waży ok. 6 razy tyle, co sama gra…

Po pobraniu plików instalujemy grę i zawartość archiwum modyfikacji kopiujemy do głównego folderu w którym zainstalowaliśmy grę w razie potrzeby nadpisując pliki. Quake2xp uruchamiamy za pomocą quake2xp.exe.

Dziękuję za uwagę, jak widzicie wersję remaster możemy mieć naprawdę za darmo 😉

Życzę miłego grania !

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4 / 5. Głosów: 2

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

BVOVB: Bruising Vengeance of the Vintage Boxer

Kabson

Rozpoczęcie prac nad CrimeDBOT v. 0.4 (Final)

Kabson

160 dźwięków powiadomień od The Interactivist

Kabson

Bad Flesh

Kabson

CrimeDBot v.03 – Info 3 dni przed wydaniem ;-)

Kabson

The Plan

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.