GryPobieralnia

Venturous

Venturous

Venturous to niesamowita modyfikacja do gry Doom. Zainspirowana jest przygodami Indiany Jonesa, w której przemierzamy świat w poszukiwaniu Atlantydy.

Akcja toczy się w latach trzydziestych XX wieku i przenosi gracza w pogoń za nazistami, którzy próbują otworzyć bramę do legendarnej Atlantydy. Podczas gry będziemy eksplorować starożytne ruiny w Mezoameryce i Egipcie, stawiając czoła zarówno nazistom, jak i mitycznym potworom.

Venturous to bardzo dobrze dopracowana totalna konwersja. Znajdziemy w niej aż 19 rodzajów broni (w tym niektóre naprawdę fajne,  jak antyczne relikty czy też prototypowy muszkiet strzelający jak railgun). Cały ten imponujący oręż możemy “przetestować” na kilku rodzajach wrogów. 

Niestety mam wrażenie, że aspekt tego do kogo strzelamy powinien być bardziej dopracowany. Mamy ti niemiaszków z karabinami, niemiaszków ze strzelbami, niemiaszków z…, oraz kilka rodzajów potworów. Pojedynki z Bossami cieszą oko, jednak moim zdaniem powinni dysponować mniejszą ilością energii, gdyż przyjmują oni zdecydowanie za dużo ołowiu przez co starcia z nimi są naprawdę absurdalne.

Poziomy zostały zaprojektowane w bardzo kreatywny sposób i pełne są licznych szczegółów, pułapek, skrótów ieaster eggów które puszczają przysłowiowe oko do fanów Indiana Jones’a.

Co będzie nam potrzebne do uruchomienia Venturous ?

  • GZDoom – pobieramy go ze strony głównej projektu. Jest to zmodyfikowana wersja silnika klasycznego Doom’a dodająca wsparcie dla nowych systemów operacyjnych, oraz kilka innych “bajerów” niedostępnych w normalnej wersji gry.
  • Venturos – pobieramy go stąd. Na dzień dzisiejszy to tylko 235 megabajtów.
  • DOOM2.wad – Jest to plik który znajdziecie w oryginalnej wersji gry DOOM. Musicie go sami poszukać, gdyż jest wymagany przez silnik GZDoom. Podpowiem, że łatwo jest go znaleźć na archive.org.

Gdy mamy już wszystkie pliki wystarczy wypakować DOOM2.wad oraz Venturous.pk3do folderu gdzie znajduje się GZDOOM i metodą “przeciągnij i upuść” przeciągamy plik Venturous.pk3 nad gzdoom.exe.

Galeria: Venturos

Jeśli jesteście fanami staroszkolnych strzelanek typu “boomer shooter” i interesujecie się totalnymi konwersjami gry DOOM, to gorąco polecam tę modyfikację. Zapewni Wam ona około dwie godziny naprawdę fascynującej rozgrywki.

Dziękuję za uwagę i życzę miłego grania !

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 2

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Eric Harris Doom WAD’s

Kabson

Brutal Wolfenstein 3D v 5.5

Kabson

Brutal Minecraft Eternal

Kabson

BLOOM

Kabson

Peril

Kabson

9 modyfikacji gry DOOM w które warto zagrać.

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.