Broken Sword 2.5 The Return of the Templars

Broken Sword 2,5: The Return of the Templars jest stworzoną przez fanów, nieoficjalną kontynuacją gry Broken Sword 2 wydanej przez firmę Revolution Software w 1997 roku. W grze ponownie wcielamy się w George’a Stobbarta a naszym zadaniem będzie (ponownie) zagadki Templariuszy. Nie chcę tutaj zdradzać zawiłości fabuły – powiem tylko tyle, że autorzy gry stanęli na wysokości zadania i zaserwowali nam całkiem złożoną historię, odwiedzimy nawet parę miejscówek znanych z drugiej części gry. W porównaniu z BS2 rozgrywka nie zmieniła się nawet o jotę – ponownie musimy wysilić szare komórki (jak je posiadamy…) aby wiązać proste (naprawdę proste – ta gra jest banalna dla osób znających j. angielski) zagadki. Oprócz myślenia – standardowo w grach point’n click szukamy nowych przedmiotów oraz dopasowujemy je do miejsc w których musimy je użyć.
Zarówno lokacje jak i postacie zostały narysowane ręcznie, co pomimo upływu lat nadal wygląda świetnie. Co racja postacie uwielbiają gubić klatki animacji bądź też wykonywać dość nieskoordynowane ruchy jednak z powodu faktu, że jest to typowo garażowa robota (zespół liczył od 15 do 20 osób !) powinniśmy przymknąć na to oko.
Gra jest zupełnie darmowa i można ją pobrać ze strony głównej projektu. Pamiętajcie również o pobraniu patcha w którym znajdują się polska lokalizacja (niestety tylko napisy)

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subksrybuj  
Powiadom o