Jak dodać emoji do nazwy plików i folderów w systemie Windows

Emoji zadebiutowały w 2011 roku na iOS i od tamtej pory zyskały rzeszę zwolenników. Te proste piktogramy potrafią szybko i zręcznie uwypuklić treść przesyłanej wiadomości, dodając do niej proste w zrozumieniu informacje. Dzisiaj chciałem wam przedstawić prosty, aczkolwiek zabawny trick – czyli jak dodać emoji do nazwy plików w systemie Windows.

A jest to banalnie proste. Wystarczy zaznaczyć plik (folder albo nawet skrót…) i nacisnąć klawisz F2. Następnie naciskamy kombinację klawiszy logo win Jak dodać emoji do nazwy plików i folderów w systemie Windows+. aby wywołać panel z emotkami:

emojii Jak dodać emoji do nazwy plików i folderów w systemie Windows

Po czym wybieramy potrzebne nam emotki. Prawda, że jest to banalnie proste ?

 

2019 12 25 09h41 12 Jak dodać emoji do nazwy plików i folderów w systemie Windows Przedstawiony powyżej skrót do wywoływania panelu wyboru emoji działa również w niemal każdym edytorze tekstowym, zatem korzystając z niego możecie zaskoczyć waszych znajomych 😉

Osobiście jednak nie polecam dodawania emoji do plików/folderów gdy “często i gęsto” korzystacie z wiersza poleceń. Nawigacja po tak nazwanych folderach może stać się naprawdę kłopotliwa:

2019 12 25 09h52 47 Jak dodać emoji do nazwy plików i folderów w systemie Windows
Na dzisiaj to “tylko” tyle. Z faktu, że mamy święta po prostu nie mam czasu na siedzenie nad PC 😉

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?
Ocena: 5.0 (2 głosy)
Momencik...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subksrybuj  
Powiadom o