Jak sformatować kartę microSD w Samsungu Galaxy S8+

Jako, że stałem się posiadaczem Samsunga Galaxy S8+ musiałem sformatować swoją kartę pamięci. O dziwo te niby proste zadanie na tym smartphone przerosło mnie kompletnie – Samsung ukrył tę funkcję tak, że musiałem posilić się wujaszkiem Google !

Abyście nie mieli podobnego „problemu” przedstawiam wam gotowe rozwiązanie 😉 Które jest właściwie banalnie proste…

W pierwszej kolejności standardowo przechodzimy do ustawień, a następnie w Konserwacja urządzenia.

format sd 1 Jak sformatować kartę microSD w Samsungu Galaxy S8+Teraz musimy tapnąć w Domyślna pamięć.

format sd 2 Jak sformatować kartę microSD w Samsungu Galaxy S8+Teraz klikamy w trzy kropeczki widoczne w prawym górnym rogu ekranu, a następnie w jedną, jedyną pozycję Ustawienia pamięci:

format sd 3 Jak sformatować kartę microSD w Samsungu Galaxy S8+

Teraz wybieramy naszą kartę pamięci:

format sd 5 Jak sformatować kartę microSD w Samsungu Galaxy S8+Aby na koniec końców „dokopać się” do potrzebnej nam opcji:

format Jak sformatować kartę microSD w Samsungu Galaxy S8+Prawda, że proste ? a ja miałem z tym problem… i nie mam pojęcia, czy to z powodu S8+ i jego bardziej rozbudowanych ustawień, czy też Androida N albo polityki Samsunga dot. ułatwienia dostępu do podstawowych ustawień naszych smartfonów.

W każdym bądź razie takie ukrycie możliwości sformatowania zewnętrznej pamięci widzę po raz pierwszy na androidzie i jest dla mnie co najmniej dziwne. Na dostępnym „pod ręką” Samsungu J3 ta opcja jest normalnie dostępna więc mogę śmiało założyć, że ta zmiana pojawiła się w nowszych „sprzętach” od tego giganta i nie tylko posiadacze S „ósemek” mogą natrafić na tak błahy problem.

5 komentarzy do “Jak sformatować kartę microSD w Samsungu Galaxy S8+

 • 29 lipca 2017 o 16:29
  Permalink

  celowa pomyłka w tytule czy jaja waćpan roisz z ludzi

  Odpowiedz
  • Kabson
   29 lipca 2017 o 16:34
   Permalink

   Tak to jest, jak się pisze o jednym, a myśli o drugim. Już poprawiłem – a propo baterii litowo jonowych to warto je jedynie od czasu do czasu rozładować do zera. I mówię tutaj o prawdziwym zerze, takim gdy telefon nie chce już wstawać 😉
   Z góry przepraszam za pomyłkę.

 • 6 listopada 2018 o 20:34
  Permalink

  Bo Samsung ma najbardziej debilne menu wśród wszystkich wszystkich telefonów. Jestem zmuszony do korzystania z Samsunga służbowego i nienawidzę go najbardziej na świecie. Kiedyś kupiłem dla syna s8 a dla żony a6 i po miesiącu wszystkie poszły na ile za grosze. Nigdy więcej Samsunga!

  Odpowiedz
  • Kabson
   6 listopada 2018 o 20:49
   Permalink

   Ja w swoim S8+ zmieniłem launcher, bo na seryjnym faktycznie nie idzie „usiedzieć” . Nova Launcher, trochę zabawy z kombinowaniem i telefon jest całkiem dobry.
   Szkoda, że spece z Szajsunga nie widzą (albo nie chcą widzieć), że ich nakładka po prostu ssie…

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.