Jak szybko wykonać zrzut ekranu na PS4

Z pewnością wiecie, że konsola Playstation 4 umożliwia wykonywanie sreenshootów oraz nagrywanie naszych poczynań na dysku konsoli. Analizując wysyp gameplay’ów na YT z  dobrodziejstw tej funkcjonalności skorzystało już naprawdę wielu graczy. Za pomocą jednego guzika jesteśmy w stanie przywołać menu z którego wykonamy zrzut ekranu, bądź nagramy film na HDD.

Standardowo, aby wykonać zrzut ekranu musimy albo wcisnąć przycisk Share i wybrać odpowiednią opcję, bądź wcisnąć i przytrzymać wspomniany przycisk. Sprawia to, że musimy odrywać się od pasjonującej rozgrywki.

Moim zdaniem lepiej ustawić menu zrzutów w taki sposób, by krótkie naciśnięcie SHARE odpowiadało za wykonanie zrzutu ekranu, zaś dwukrotne naciśnięcie tego buttona zapisywało nam rozgrywkę na dysk. A jest to banalnie proste, wystarczy przejść do ustawień konsoli, następnie szukamy pozycji Udostępnianie i transmisje

share 1 Jak szybko wykonać zrzut ekranu na PS4

Następnie klikamy w Funkcja przycisku SHARE

share 222 Jak szybko wykonać zrzut ekranu na PS4

I przestawiacie funkcjonalność na Łatwe zrzuty ekranu

share3 Jak szybko wykonać zrzut ekranu na PS4

I to naprawdę wszystko 😉 Menu konsoli to nie PieCet i zazwyczaj zmiana ustawień to kilka kliknięć 😉 Od teraz wykonanie  zrzutu to pojedyncze kliknięcie przycisku SHARE, zaś dwukrotne naciśnięcie zapisuje film. Aby przejść do menu wystarczy dłużej przytrzymać przycisk.

Prawda, że takie rozwiązanie jest znacznie lepsze niż standardowe ?

 

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen 4 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subksrybuj  
Powiadom o