Jak włączyć aktualizacje systemu Windows XP po zaprzestaniu wsparcia przez Microsoft

Minęły już dwa lata od czasu zakończenia oficjalnego wsparcia dla Windows XP przez firmę Microsoft. Dla użytkowników tego OS’a oznacza to jedno – koniec z aktualizacjami, które często „łatały” niewielkie niedociągnięcia tego niemal doskonałego systemu. Microsoft zalecił użytkownikom aktualizację do nowszych wersji jednak wiem, że wciąż istnieją ludzie „przywiązani” do XP’ka – niezależnie od tego, czy powodem tego jest tylko sentyment czy też (częściej) brak kompatybilności aplikacji pisanych z myślą o XP’ku z nowszymi systemami.

W tym poradniku pokażę Wam w jaki sposób uzyskać łatki wydane po zaprzestaniu wsparcia dla XP oraz XP Professional. Tradycyjnie dla [email protected] – jest to dziecinnie łatwe 😉

Wystarczy, żebyście skopiowali poniższy tekst:

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\WPA\PosReady]
"Installed"=dword:00000001

do notatnika, a następnie zapisali treść jako plik rejestru *.reg (np. update.reg). Po dodaniu go do naszego rejestru i restarcie systemu Windows Update powinien znaleźć kilka nowych łatek usprawniających pracę systemu.

No dobrze, a co właściwie robi ten wpis ?

Ano, przekazuje do serwera aktualizacji Microsoft informację, że pracujemy na systemie Windows XP Embedded. Jest to specjalna wersja systemu instalowana np. w kasach fiskalnych i niektórych bankomatach. Do Waszej wiadomości – aktualizacje pobrane w ten sposób nie zostały przetestowane na systemach typu desktop i mogą (choć zazwyczaj tego nie robią…) spowodować niestabilne działanie naszego XP’ka.

 

 

2 komentarze do “Jak włączyć aktualizacje systemu Windows XP po zaprzestaniu wsparcia przez Microsoft

 • Avatar
  13 grudnia 2016 o 17:35
  Permalink

  A potem dziwnie blokuje się rejestr systemowy i jest brak wprowadzania zmian.

  Odpowiedz
  • Kabson
   14 grudnia 2016 o 05:41
   Permalink

   Przecież napisałem, że może to narobić kłopotów 😉 Czas na upgrade,chociaż do tfu… Visty ;]

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.