Jak wykryć i usunąć duplikaty zdjęć

Kolekcjonując nasze chwile, bądź też grafiki bardzo często natrafiamy na problem duplikowania niektórych zdjęć. Najprostszą, zarazem najbardziej nużącą metodą na pozbycie się “bliźniaków” jest ręczne segregowanie naszych fotek, jednak metoda ta ma jedną wadę – czas, jaki poświęcimy na porządkowanie naszych albumów moglibyśmy poświęcić na bardziej lukratywne zajęcie…

Na nasze szczęście, istnieją programy które są w stanie porównać nasze obrazy i wyświetlić listę dubli – jednym z nich jest dość prosta i niewielka aplikacja Awesome Duplicate Photo Finder. Program jest w wersji portable, więc nie śmieci po naszym systemie.

Wielokrotnie korzystałem z tego programu i nigdy mnie nie zawiódł, dlatego też dzisiaj go Wam zaprezentuję 😉 Warto zaznaczyć, że algorytm porównawczy do wykrywania duplikatów nie wykorzystuje obliczania CRC, czy też wielkości pliku – ta aplikacja naprawdę “przygląda” się zdjęciom i wybiera te wizualnie podobne do siebie (trochę to zagmatwałem, ale z pewnością wiecie co mam na myśli…)

Apka jest naprawdę prosta w obsłudze, po jej uruchomieniu wystarczy kliknąć na plusik znajdujący się u góry, wskazać folder i nacisnąć przycisk Start Scan.

2017 01 24 14h25 53 Jak wykryć i  usunąć duplikaty zdjęć

Samo skanowanie potrafi zająć trochę czasu. Jest to zależne od ilości zdjęć, ich rozmiaru oraz oczywiście prędkości naszego dysku. 2017 01 24 14h42 21 Jak wykryć i  usunąć duplikaty zdjęćPo chwili w głównym oknie aplikacji wyświetlą nam się wykryte duplikaty wraz z podstawowymi informacjami o nich takimi jak nazwa pliku, jego rozmiar oraz rozdzielczość. Naszym zadaniem jest jedynie usunąć któryś duplikat klikając na ikonkę kosza.

To wszystko co musicie zrobić by pozbyć się duplikatów – prawda, że proste ?

 

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subksrybuj  
Powiadom o