Jak wyłączyć kamerkę w systemie Windows

Niemal już każdy laptop jest wyposażony w kamerę służącą do wideo-rozmów.  Niestety, pewna grupa ludzi stara się hackować te urządzenia naruszając naszą prywatność. Sprawa dobierania się do kamer przez osoby niepowołane jest znana już na skalę światową – w sieci można znaleźć wiele materiałów które nagrały shackowane kamerki. Znam już naprawdę wiele osób, które nie korzystają z kamerki wideo i dla świętego spokoju zaklejają jej optykę taśmą, jednak ja mam dla was lepsze rozwiązanie – po prostu wyłączymy kamerkę za pomocą banalnej w obsłudze aplikacji.

Cały proces wyłączenia kamerki przeprowadzimy za pomocą WebCam on-off.

webcam on off enabled Jak wyłączyć kamerkę w systemie WindowsPo prostu pobierzcie aplikację, uruchomcie ją jako administrator i   wskazujecie urządzenie, które chcecie wyłączyć.  Po kliknięciu na przycisk Disable program w ciągu kilku sekund wyłączy niechciane „oko” w systemie całkowicie uniemożliwiając inwigilację.

Działanie aplikacji jest bardzo proste – po prostu wyłączając kamerę przez ten program de facto wyłączamy ją w menadżerze urządzeń.

Co prawda wątpię, by ktoś postronny ciekawił się jak wygląda nasza japa jednak jak to mówią, przezorny zawsze ubezpieczony.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.