Odblokowujemy bootloader i rootujemy LG V10

LG v10 wyposażony w Androida 6.0 to telefon niemal idealny, jednak zaawansowanemu użytkownikowi wcześniej czy później zabraknie dostępu do root’a. W tym poradniku przedstawiam Wam sposób na odblokowanie bootloadera oraz zainstalowanie TWRP/SuperSu – czyli – odblokowanie supermocy naszego smartphona.

UWAGA !
Prezentowana przeze mnie metoda została przeze mnie sprawdzona osobiście jednak nie odpowiadam za uszkodzone “sprzęty” jeżeli coś pójdzie nie tak. Pamiętajcie również, że odblokowanie bootloadera równa się utracie gwarancji na nasz telefon !

Odblokowanie bootloadera & reflash do TWRP wykonałem na następującej wersji andka:

LG v10 spec 169x300 Odblokowujemy bootloader i rootujemy LG V10

Pod systemem Windows 10 x64 z jakichś bliżej nie znanych mi powodów oficjalny ADB instalowany przez Android SDK nie chciał u mnie działać (podczas wydawania polecenia adb devices nie wykrywało mojego telefonu…)

Witaminką na ten problem okazało się kompletne odinstalowanie wszystkich sterowników oraz LG Bridge z systemu, restart a następnie zainstalowanie aplikacji PdaNet+ której instalator jakimś cudem instaluje poprawne stery – po prostu zaznaczcie LG podczas instalowania tego pakietu:

lg sterowaniki install 300x199 Odblokowujemy bootloader i rootujemy LG V10

Potrzebujemy teraz ADB, przygotowałem dla Was sprawdzoną paczkę, którą sam rootowałem swój sprzęt. Archiwum rozpakowujemy, a następnie przenosimy na dysk C:

W chwili obecnej przygotowaliśmy nasz komputer do operacji odblokowania bootloadera, jednak aby w ogóle o tym w pierwszej kolejności musimy zapisać nasz numer imei oraz device id.

W pierwszej kolejności upewniamy się, że mamy włączone opcje Debugowanie USB oraz Umożliwić odblokowanie OEM mamy zaznaczone – obie pozycje znajdziemy w Ustawienia > Ogólne > Opcje dla programistów – jeżeli nie wiecie, jak ją odblokować lepiej nie zabierajcie się za root V10 😉

LG v10 spec sett 169x300 Odblokowujemy bootloader i rootujemy LG V10

Podłączamy telefon kabelkiem do naszego PieCet’a – i tutaj niespodzianka, wybieramy połączenie MIDI zamiast standardowego MTP – inaczej adb.exe nie będzie działać prawidłowo !

usb midi 300x290 Odblokowujemy bootloader i rootujemy LG V10

Uruchamiamy wiersz poleceń (jako Administrator) i wklepujemy następujące polecenie aby przejść do folderu c\sdk:

cd c:\sdk

A następnie “wpędzamy” V10 w tryb bootloader:

adb reboot bootloader

teraz wydajemy polecenie

fastboot oem device-id

Naszym oczom ukaże się podany w dwóch linijkach ID naszego telefonu:

id code 300x101 Odblokowujemy bootloader i rootujemy LG V10Musimy go przepisać (albo skorzystać z opcji kopiuj & wklej) w jednej linii. Device ID będzie niezbędne w kolejnym kroku.

Teraz przechodzimy na stronę LG Developer aby zdobyć plik unlock.bin. Klikamy na przycisk starting unlocking the bootloader na samym dole dokumentu, logujemy się w portalu i wypełniamy formularz:

lg unlock 300x181 Odblokowujemy bootloader i rootujemy LG V10Nasz IMEI wyświetli nam wklepanie *#06# w dialerze telefonu.

Po wysłaniu formularza po kilku minutach na naszym mailu pojawi się wiadomość od LG Developer z załącznikiem w postaci wspomnianego pliku. Kopiujemy go do folderu C:\sdk\

Teraz ponownie wpędzamy telefon w tryb bootloader i wydajemy polecenie:

fastboot flash unlock unlock.bin

Po kilku sekundach nasz bootloader zostanie odblokowany (a my stracimy gwarancję na nasz sprzęt…)

Aby sprawdzić czy wszystko poszło OK wystarczy zresetować telefon – jeżeli podczas ponownego ładowania systemu wyskoczy nam pomarańczowy wykrzyknik będzie to znak, że do tego momentu postępowałeś zgodnie z poradnikiem.

Instalowanie TWRP oraz root

Czas na przedostatni krok, czyli zainstalowanie TWRP (custom recovery). Ja posłużyłem się  TWRP v3.0.2-0 (unofficial) by Rudi666 dostępną na forum XDA którego obraz *.img już znajduje się w folderze c:\sdk\

Zatem ponownie uruchamiamy nasz telefon w trybie bootloader i wydajemy polecenie:

fastboot flash recovery recovery.img

Po zakończeniu flasha wyjmujemy baterię z telefonu – standardowe ponowne uruchomienie telefonu spowoduje, że V10 nadpisze bootloader i ponownie będziemy musieli wykonywać powyższy krok.

Aby włączyć TWRP, wyłączamy telefon następnie przytrzymujemy klawisze Vol- i przycisk zasilania. Telefon uruchomi się normalnie – gdy zobaczymy logo LG puszczamy na moment przycisk Power (nie puszczając Vol-)  i ponownie go wciskamy. Trzymamy tak tą kombinację, aż naszym oczom nie pojawią opcje Factory data reset. Dwukrotnie zgadzamy się  się wybierając Yes. Po chwili naszym oczom menu TWRP.

To już właściwie wszystko do napisania w tym temacie, aby zrootować telefon pobieramy SuperSU i flashujemy telefon z poziomu TWRP

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
RomekKabsonrsc Recent comment authors

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subksrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rsc
Gość

Reboot bootloader restartuje mój telefon. Dodam tylko, że nie jestem nowy w temacie. Po prostu telefon nie przechodzi do trybu booloader. Tak, zaktualizowałem do MM.

Romek
Gość
Romek

Czy Można prosić o ponowne wstawienie: ” przygotowałem dla Was sprawdzoną paczkę “