Pobieramy i instalujemy rozszerzenia Chrome w Firefoxie

W oczekiwaniu na „nową” wersję Firefoxa która wg. krytyków „za bardzo” upodobni się działaniem do swojego głównego konkurenta dziś pokażę Wam, w jaki sposób uruchomić (albo chociaż spróbować…) wtyczki dostępne w Chrome Web Store pod Firefox’em.

Aby nie przedłużać – w pierwszej kolejności będzie nam potrzebna wtyczka o dźwięcznej nazwie Chrome Store Foxified którą instalujemy. Wtyczka nie wymaga ponownego uruchomienia przeglądarki po jej zainstalowaniu.

scr 16703531 Pobieramy i instalujemy rozszerzenia Chrome w Firefoxie

Po instalacji przechodzimy do sklepu Chrome z którego wybieramy interesujący nas dodatek. Instalujemy go klikając w przycisk:

scr 17806578 Pobieramy i instalujemy rozszerzenia Chrome w Firefoxie

W górnej części naszej przeglądarki powinna pojawić się informacja:

scr 18013953 Pobieramy i instalujemy rozszerzenia Chrome w Firefoxie

Czasami zdarza się, że Firefox poprosi nas o dane naszego konta na Mozilla.org. Dzieje się tak dlatego, że wtyczka podczas konwersji z Chrome do FF wymaga jej podpisania (co Foxified zrobi za nas automatycznie)

scr 17867234 Pobieramy i instalujemy rozszerzenia Chrome w Firefoxie

Możemy również zainstalować wtyczkę od Chrome tymczasowo tzn. na czas trwania aktualnej sesji – żeby to zrobić, wystarczy wcisnąć przycisk:

scr 19428437 Pobieramy i instalujemy rozszerzenia Chrome w Firefoxie

Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż niektóre wtyczki mogą spowodować niestabilne działanie przeglądarki.

Na koniec łyżka dziegciu – na chwilę obecną jesteśmy w stanie zainstalować większość wtyczek spod Chrome, jednak niewiele z nich działa prawidłowo. Dzieje się tak z powodu, że obsługa WebExtensions pod FF jest jeszcze w początkowej fazie rozwoju zatem cały ten poradnik radzę traktować jako ciekawostkę, niż pełnoprawne rozszerzanie możliwości naszej ulubionej przeglądarki.

 

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.