Rootujemy Samsunga Galaxy S8

Samsung Galaxy S8/S8+ to niewątpliwie świetny telefon jednak od czasu kiedy go posiadam (tzn. 2 miesiące) wciąż czegoś mi brakowało… a mianowicie dostępu do root’a. I dzisiaj tym właśnie się zajmiemy, czyli zrootowaniem S8/S8+

Od razu zaznaczam, że ten poradnik zamieszczam tylko w celach informacyjnych – nie odpowiadam za uszkodzone S8 ! Robicie wszystko na własną odpowiedzialność ! Pamiętajcie również, że grzebanie w oprogramowaniu jest naruszeniem zasad umowy gwarancyjnej więc jeżeli coś pójdzie nie tak to serwis nie naprawi naszych błędów „za darmo”.

Poradnik przysłuży jedynie dla właścicieli S8 z procesorem Exynos (czyli te ogólnodostępne w naszym kraju) jeżeli wasza S8 posiada procesor Snapdragon radzę nic nie kombinować ! Aby upewnić się jaki procesor „włożono” do naszego Galaxy wystarczy pobrać np. CPU-Z

Screenshot 20171012 161203 Rootujemy Samsunga Galaxy S8

Przygotowujemy telefon oraz komputer do flashowania recovery

W pierwszej kolejności musicie przygotować telefon do flashu softu. Uaktywniamy Opcje programisty (nie będę pisał jak to zrobić) w których zaznaczamy Odblokowanie OEM oraz Debugowanie USB. 

Teraz pora na nasz komputer, pobieracie aplikację Odin (to za jej pomocą będziemy flashować recovery) oraz opcjonalnie, sterowniki USB, pobieramy TWRP Recovery dla naszego Samsunga S8, bądź S8+.

Przed flashem zalecam wykonać kopię zapasową aplikacji, SMS itp. gdyż po instalacji TWRP nasz telefon przywróci ustawienia fabryczne !

Dobrym pomysłem przed rebootem do Download Mode jest również pobranie najnowszej paczki  dm-verity and force encryption disabler i oraz binarki Magisk i umieszczenie ich na karcie pamięci naszego telefonu – będą nam później potrzebne.

Flashujemy TWRP Recovery

Ten krok jest banalnie prosty. Wyłączamy telefon po czym wprowadzamy go w tryb Download Mode – czyli przytrzymujemy klawisz [VOL +] + [BIXBY] + [POWER] , aż naszym oczom pokaże się ostrzeżenie które ignorujemy naciskając [VOL +]. Teraz uruchamiamy aplikację ODIN na naszym PC i podpinamy nasz telefon. Tutaj mała uwaga – radzę wykorzystać oryginalny kabel USB-C a nie dołączoną do zestawu przelotkę – podczas flashowania może ona się rozłączyć i… zamiast fajnego sprzętu mamy przycisk do papieru.

W Odin mamy niewiele do zrobienia – stawiamy „ptaszka” przy pozycji AP w której podajemy ścieżkę do pobranego TWRP:

2017 10 10 13h54 34 Rootujemy Samsunga Galaxy S8

Teraz najważniejsze – weźcie telefon do ręki i wduście i przytrzymajcie przyciski  [VOLUME +] + [BIXBY] + [POWER], dopiero naciśnijcie na przycisk Start w Odin’ie. Te trzy klawisze musicie trzymać tak długo, aż waszym oczom nie pokaże się logo TWRP. Oznaczać to będzie, że flash się udał. 

Osobiście miałem problemy z trzymaniem tych trzech przycisków i dodatkowym klikiem myszką w przycisk Start – po prostu musicie posłużyć się „trzecią ręką”. Polecam poprosić o to jakiegoś kolegę i jeżeli flash się nie uda to zawsze macie „kozła ofiernego” na którego zwalicie winę o zepsuty sprzęt 😉

Będąc w menu TWRP musicie zrobić kilka rzeczy – w pierwszej kolejności dobrym pomysłem jest stworzenie kopii zapasowej wszystkich partycji a następnie przeniesienie ich na dysk naszego PC. W ten sposób bez nerwów będziecie w stanie przywrócić system do stanu, w którym nic nie popsuliście. Mi osobiście taki „backup” przydał się nie raz więc naprawdę polecam go zrobić.

Flashowanie  dm-verity and force encryption disabler 

Aby wasz telefon był całkowicie sprawny po restarcie musicie pozbyć się dm-verity z systemu. W skrócie jest to zabezpieczenie zawarte w kernelu andka który sprawdza integralność partycji systemu. Pozbycie się dm-verity z Samsunga S8/S8+ sprowadza się do pobrania najnowszej paczki *.zip z tego linku, następnie przenosimy archiwum do pamięci telefonu i flashujemy za pomocą TWRP.

W tym momencie mamy już całkowicie sprawne TWRP Recovery w naszym smartphonie – czyli czas na danie główne.

Root Samsunga Galaxy S8/S8+

Ten krok jest równie banalny jak poprzedni i raczej nie da się w nim nic popsuć. Po prostu pobieracie najnowszą dostępną paczkę Magisk i flashujecie ją poprzez TWRP a nastepnie uruchamiacie telefon i instalujecie Magisk Manager w systemie:

magisk Rootujemy Samsunga Galaxy S8To już wszystko jeżeli  wytrwaliście do końca możecie się cieszyć zrootowanym S8, instalować custom FW i właściwie robić z systemem wszystko, na co macie ochotę.

 

17 komentarzy do “Rootujemy Samsunga Galaxy S8

 • Avatar
  19 lutego 2019 o 19:59
  Permalink

  No dokładnie dlatego, chce tego roota ale nie chce telefonu zepsuć. A na Youtube te poradniki, każdy inaczej tłumaczy.

  Odpowiedz
  • Kabson
   19 lutego 2019 o 21:41
   Permalink

   Generalnie wszystko sprowadza się do flashowania recovery, potem reboot do TWRP, flash dm-verity , a potem magisk/ custom rom.

   Odpowiedz
 • Avatar
  18 lutego 2019 o 19:51
  Permalink

  Ja mam stockowy rom dlatego tak wypytuje, a potrzebuje roota i trochę się cykam by telefonu nie zepsuć.

  Odpowiedz
  • Kabson
   18 lutego 2019 o 20:07
   Permalink

   Stockowy rom „wyleci” po instalacji TWRP bo po prostu customy są znacznie lepiej dopracowane a samsungi mają to do siebie, że nawet jak boot padnie to można go przywrócić do życia z download mode. Też się trochę dygałem w grzebaniu w sofcie, ale bez root android to tylko proteza.

   Odpowiedz
 • Avatar
  18 lutego 2019 o 18:16
  Permalink

  A nie zepsuje mi to telefonu? Bo widziałem, że jest np: nowsza wersja dm-verity.

  Odpowiedz
  • Kabson
   18 lutego 2019 o 19:03
   Permalink

   Teoretycznie powinieneś użyć nowszej wersji dm-verity, jednak (chyba) przy custom romie to nie jest potrzebne.W moim przypadku na nugacie po roocie w stockowym romie takie „jaja” wychodziły, że szybko przerzuciłem się na customa i od roku mam już spokój.

   Odpowiedz
 • Avatar
  18 lutego 2019 o 12:30
  Permalink

  Słuchaj a mogę pobrać te pliki które są na stronie lub filmiku czy muszę najnowsze?

  Odpowiedz
  • Kabson
   18 lutego 2019 o 17:49
   Permalink

   Wydaje mi się, że lepiej skorzystać z tych plików co są w poradniku. Mniejsze prawdopodobieństwo niepotrzebnych niespodzianek.

   Odpowiedz
 • Avatar
  17 lutego 2019 o 23:39
  Permalink

  Ale po co instalować jakiś rom, skoro do s8 wyjdzie android 9.

  Odpowiedz
  • Kabson
   19 lutego 2019 o 15:06
   Permalink

   Wrzuciło ten komentarz do spamu dlatego dopiero teraz na niego odpowiadam. Na S8/S8+ już są customy z androidem 9 🙂

   Odpowiedz
 • Avatar
  17 lutego 2019 o 12:28
  Permalink

  Ok, a mógłbył podać mi stronę gdzie pobrać te pliki? Te aktualne, które potrzeba na roota?

  Odpowiedz
  • Kabson
   17 lutego 2019 o 22:28
   Permalink

   Forum XDA, tam ciągle dłubią w tym samsungu. Po roocie polecam Alexis Rom, stabilne diabelstwo które sam używam.

   Odpowiedz
 • Avatar
  16 lutego 2019 o 22:43
  Permalink

  Czy ten sposób rootowania jest nadal aktualny?

  Odpowiedz
  • Kabson
   17 lutego 2019 o 07:44
   Permalink

   Jeżeli masz Nugat to tak, z tego co wiem na Oreo coś pozmieniali (lecz nie wiem, czy dotyczy to polskich softów) Tutaj masz poradnik którym flashowałem S8 (bez plusa) kolegi i wszystko ładnie poszło 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.