Uaktywniamy tryb pokazowy w Windows 10

Dzisiaj pokażę wam w jaki sposób uaktywnić ukryty tryb pokazowy w Windows 10. Jest to specjalny tryb służący do prezentacji systemu na wystawach, prezentacjach itp. Z powodu braku dostępu do konta administratora ten tryb należy traktować wyłącznie ciekawostkę – tryb pokazowy służy jedynie do prezentacji systemu Windows 10 i nie nadaje się on nawet do najprostszej pracy.

Jako, że uaktywnienie trybu pokazowego usuwa wszystkie dane i aplikacje użytkowania w systemie, nie polecam wykonywać tego tricku na swoim PC. Na potrzeby tego poradnika zainstalowałem Windows 10 32 bit na maszynie wirtualnej !

OK, do rzeczy:

Aby uaktywnić tryb pokazowy przejdź do Ustawienia, następnie Aktualizacja i zabezpieczenia i klikamy na słowo Windows 5-8 razy:

retail 1 Uaktywniamy tryb pokazowy w Windows 10

Gdy zrobimy to prawidłowo (tego raczej nie da się zrobić inaczej…) wyskoczy nam monit potwierdzający tę operację:

VirtualBox Windows 10 x86 06 11 2017 15 42 44 Uaktywniamy tryb pokazowy w Windows 10

Jak widzicie zostajecie ostrzeżeni, że cała osobista zawartość na danym komputerze zostanie usunięta ! Ponadto komputer musi pobrać kilkadziesiąt megabajtów trybu pokazowego. Ale nic nas nie przestraszy – klikamy na Zmień. Zostaniemy poproszeni o opcjonalne podanie danych sklepu:

VirtualBox Windows 10 x86 06 11 2017 15 43 15 Uaktywniamy tryb pokazowy w Windows 10

Wystarczy kliknąć na dalej. Ostatni już krok to zdecydowanie jak długo konto administratora pozostanie aktywne w trybie pokazowym:

VirtualBox Windows 10 x86 06 11 2017 15 43 44 Uaktywniamy tryb pokazowy w Windows 10

Po kliknięciu w przycisk Zakończ system będzie przygotowywał się do aktywacji trybu pokazowego:

11111 Uaktywniamy tryb pokazowy w Windows 10

W międzyczasie uruchamiając się kilkukrotnie.  I to właściwie wszystko. Gdy aktywny jest tryb pokazowy mamy do dyspozycji dwie nowe aplikacje – Microsoft Demo Attract oraz Microsoft Retail Demo – są to typowe “pokazówki” więc nie będę się w nie zagłębiał.

Untitled%2BProject Uaktywniamy tryb pokazowy w Windows 10

Dodatkowo konto użytkownika w trybie pokazowym zawsze nazywa się “Roman Górski” – jeżeli nasz świeżo zakupiony sprzęt posiada takie konto, to niemal na 100% oznacza, że wciśnięto wam powystawowy egzemplarz:

romekgórski Uaktywniamy tryb pokazowy w Windows 10

Jak widzicie jest to raczej wyłącznie ciekawostka – jeżeli jednak chcecie się zabezpieczyć na wypadek aktywacji tego trybu przez osoby trzecie (czyt. złośliwych znajomych…) Możecie usunąć usługę trybu pokazowego z systemu. W tym celu uruchamiamy wiersz polecenia w trybie administratora i wydajemy polecenie:

sc delete retaildemo

scr 17191437 Uaktywniamy tryb pokazowy w Windows 10

I po krzyku – nasz komputer nie będzie już w stanie przełączyć się w tryb pokazowy.

Na zakończenie podpowiem, że pozostawiono nam możliwość wyłączenia tego trybu – robi się to dokładnie tą samą metodą jak jego aktywację.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen 5 / 5. Liczba głosów: 3

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

1

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
InVaLid Recent comment authors

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subksrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
InVaLid
Użytkownik
InVaLid

Zapomniałeś napisać, ze tryb pokazowy aktywuje się jako wygaszacz ekranu – taka tam reklama tego beznadziejnego systemu.