RETRO

Home Alone 2: Lost in New York (1992)

Home Alone 2: Lost in New York na konsolę SNES jest rozszerzoną i ulepszoną wersją gry Home Alone 2: Lost in New York na konsolę NES. Choć wprowadzono pewne usprawnienia, niestety gra nadal jest dość przeciętną platformówką.

Różnice między wersją na NES a SNES obejmują zazwyczaj poprawioną grafikę, lepszy dźwięk oraz niewielkie modyfikacje w rozgrywce. Mimo tych udoskonaleń, gra nadal nie jest czymś wyjątkowym, ot to kolejna platformówka na SNES nie wyróżniająca się niczym na tle setki innych podobnych tytułów.

Ograniczenia mechaniczne i braki w innowacyjności sprawiają, że doświadczenie z grą może być tylko średnie, choć dla fanów filmu może dostarczyć pewną przyjemność związana z przemieszczaniem się po nowojorskich lokacjach z bohaterem Kevinem McCallisterem.

Gra luźno opowiada historię filmu. Gra składa się tylko z pięciu etapów, na których tak właściwie musimy dojść do wyjścia i/lub pokonać jakiegoś większego przeciwnika.

Galeria: Home Alone 2: Lost in New York

Grafika w grze jest bardzo kolorowa, jednak niektóre z animacji postaci i przeciwników mogłyby być lepiej wykonane. Kiedy Kevin trzyma broń i chodzi, poruszają się tylko jego nogi. co wygląda tak, jakby połknął kij od szczotki, albo wsadził go sobie w miejsce gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę. Z drugiej strony kiedy Kevin ma puste dłonie, jego chód wygląda znacznie bardziej naturalnie. Animacja Kevina podczas wspinaczki po linie lub drabinie również mogłaby być bardziej dopracowana. Postacie Marva i Harry’ego mają tylko po kilka klatek animacji i chodzą jak zombie.

Problematyczny aspekt stanowi dźwięk w tej grze. Muzyka brzmi metalicznie, co nie pomaga w odbiorze gry. Czasami pewne efekty dźwiękowe, połączone z muzyką tła tworzą nieharmonijny chaos. Szczególnie zauważalne staje się to na drugim poziomie, a także w każdej części gry, w której pojawiają się nietoperze.

Home Alone 2 nie posiada systemu zapisu ani haseł, a liczba żyć jest bardzo ograniczona. Doświadczony gracz może ukończyć grę w ciągu około godziny. Co ciekawe podczas mojej pierwszej styczności z tym tytułem przypadkowo aktywowałem kod, który sprawił, że byłem całkowicie nieśmiertelny. Wystarczy zatrzymać grę i nacisnąć naraz przyciski strzałka w górę i select. Jest to naprawdę dziwne.

Home Alone 2: Lost in New York dzisiaj.

Home Alone 2: Lost in New York może być tytułem wartym uwagi, ale ogólnie rzecz biorąc, jest to krótka i mało imponująca gra. No, ale wkrótce mamy Święta Bożego Narodzenia, a jak można je spędzić bez kultowego Kevina ?

Grę bez problemów uruchomicie na emulatorze Snes9x.

Pozostaw coś po sobie - oceń ten post ! Zmotywujesz mnie tym do dalszej pracy.

Kliknij w gwiazdkę, by go ocenić !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego wpisu.

Może cię zainteresować:

Time Commando (1996)

Kabson

Jelly Mario Bros

Kabson

Teenage Mutant Hero Turtles: Tournament Fighters (1993)

Emumaniak

Night Slashers (1993)

Kabson

Quarantine II: Road Warrior (1996)

Kabson

3DNes – inne spojrzenie na emulację Nintendo NES

Kabson

1 komentarz

Emumaniak
Emumaniak 2023-12-21 at 16:23

Ja grałem w to na NES i… nigdy nie przeszedłem do 3 etapu ;] Wersja na SNES jest bardziej dopieszczona, może 24 ją ogarnę 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.