RETRO

Kajko i Kokosz w Krainie Borostworów (1997)

Kajko i Kokosz w Krainie Borostworów to wyjątkowa gra przygodowa, która zachwyca graczy w każdym wieku swoją ciekawą fabułą i barwnymi postaciami. Opowiada o niezwykłych przygodach dwóch nierozłącznych bohaterów: Kajka i Kokosza, znanych z komiksów Janusza Christy. Gra wiernie oddaje ducha oryginalnych komiksów, oferując grafikę, która doskonale odwzorowuje charakterystyczny styl Christy.

Gra Kajko i Kokosz w Krainie Borostworów po raz pierwszy ukazała się w wersji dyskietkowej na Amigę w grudniu 1994 roku, zajmując trzy dyskietki, a wersja na system DOS pojawiła się w październiku 1995 roku na dwóch dyskietkach. Kilka lat później twórcy ponownie zajęli się projektem, dokonując konwersji gry na system Windows w latach 1996-1997. Ta nowa wersja została wydana na płycie CD i zawierała również cyfrową wersję komiksu “W krainie borostworów” autorstwa Janusza Christy z 1987 roku. Edycja ta została oficjalnie wydana 15 czerwca 1998 roku pod tytułem Kajko i Kokosz w Krainie Borostworów.

Gra była wielokrotnie wznawiana w różnych czasopismach, takich jak CD-Action (numer 04/1998), Mama, Tata, Komputer i Ja (numer 16), Max Game Megapack (wydanie 2/2005), a także w serii Kolekcja Play. Oprócz polskiej wersji, gra została także wydana po czesku jako Příhody z Galské země, co oznacza “historie z galijskiej ziemi”.

Fabuła w grze przedstawia się następująco. Zbójcerze pod przywództwem Hegemona opracowują nową strategię zdobycia Mirmiłowa. Zatruwają wodę w studniach grodu, co prowadzi do całkowitej suszy. Aby ocalić mieszkańców, Kajko i Kokosz postanawiają udać się do Pani Przyrody, prosząc ją o przywrócenie źródeł wody do pierwotnego stanu. Ich podróż wiedzie przez tajemniczą krainę borostworów, gdzie zamieszkują niezwykłe istoty leśne. To jednak dopiero początek problemów, ponieważ nikczemni Zbójcerze szykują się do kolejnego ataku na Mirmiłowo. Naszym zadaniem jest pokrzyżowanie ich podstępnych planów i przywrócenie wiosce dostępu do czystej wody.

Galeria: Kajko i Kokosz w Krainie Borostworów

Sterując dwoma głównymi postaciami znanymi z komiksów Janusza Christy – Kajkiem i Kokoszem, musimy uratować mieszkańców przed nieuchronnym niebezpieczeństwem. Kajko, choć mniejszy, jest bardziej przebiegły niż jego towarzysz Kokosz, który mimo swojej ograniczonej inteligencji charakteryzuje się ogromną siłą fizyczną. W trakcie pełnienia misji musisz sprytnie wykorzystać ich unikalne umiejętności, by pokonać wszelkie przeszkody i niebezpieczeństwa, które staną na twojej drodze.

Pod względem graficznym, gra osiąga wysoki standard jak na produkcje z tamtego okresu w Polsce. Każdy detal, w tym tła, postacie i intro, jest starannie dopracowany, co dodatkowo podkreśla wysoką jakość wizualną. Muzyka w grze doskonale komponuje się z atmosferą, tworząc niezapomniany klimat.

Kajko i Kokosz w Krainie Borostworów dzisiaj.

Jest to jedna z polskich gier, które warto poznać i do których warto wrócić. Grę bez problemów uruchomicie za pomocą DOSBoX-X, bądź PCem.

Dziękuję za uwagę i życzę miłego grania !

Pozostaw coś po sobie - oceń ten post ! Zmotywujesz mnie tym do dalszej pracy.

Kliknij w gwiazdkę, by go ocenić !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego wpisu.

Może cię zainteresować:

4D Sports Driving (Stunts) (1990)

Kabson

Fire Fight (1996)

Kabson

Książę i Tchórz (1998)

Kabson

Polacy nie gęsi: Katharsis (1997)

Kabson

Polacy nie gęsi: Tajemnica Statuetki (1993)

Kabson

Oto 5 stron z których możecie pobrać stare gry zupełnie za darmo.

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.