RETRO

Terinator: Rampage (1993)

Terminator: Rampage z 1993 roku to FPS oparty na fabule pierwszych dwóch filmów z serii Terminator. Gracz wciela się w żołnierza, który staje naprzeciwko hord terminatorów wysłanych przez Skynet. Jako część franczyzy “Terminator”, gra próbowała uchwycić esencję filmów i przenieść ją na ekrany komputerów osobistych. Jednakże, pomimo ambitnych założeń, gra spotkała się z mieszanymi opiniami.

Akcja gry Terminator: Rampage toczy się w 1988 roku, w alternatywnej rzeczywistości, gdzie Skynet, zaawansowany system sztucznej inteligencji, przejął kontrolę nad światem i rozpoczął swoje mordercze plany wobec ludzkości. Skynet, aby zabezpieczyć swoje istnienie i zrealizować swoje cele, buduje swojego pierwszego Terminatora, przerażającego cyborga T-800, który ma stać się bronią ostateczną przeciwko ludzkości. Wcielamy się w rolę jednego z członków ruchu oporu, która walczy przeciwko dominacji Skynetu. Naszym zadaniem jest przeniknięcie do głównej bazy Skynetu, zlokalizowanej w budynku Cyberdyne Systems – firmie odpowiedzialnej za stworzenie technologii, która była podwalinami morderczej sztucznej inteligencji.

Galeria: Terminator: Rampage

Jak na swoje czasy Terminator: Rampage oferował przyzwoitą oprawę graficzną. Niestety, nie dorównywał innym tytułom, takim jak “Doom”, który wprowadził rewolucyjne jak na tamte lata rozwiązania graficzne. Szata graficzna w Terminator: Rampage była stosunkowo prosta, co można było zauważyć w dość powtarzających się teksturach oraz ograniczonej palecie kolorów. Te ograniczenia wynikały w dużej mierze z technologii dostępnej w tamtym czasie oraz możliwości sprzętowych komputerów osobistych.

Brak zróżnicowania w projektach poziomów sprawiał, że gracz miał poczucie poruszania się po tych samych lokacjach, co z czasem stawało się nużące.

Gra sprawia wrażenie pośpiesznie wydanej i niedokończonej. Wyglądało to tak, jakby Bethesda na siłę starała się zdążyć na termin wydawniczy. Jakby tego było mało to w grze znajdziemy kilka bugów, które potrafią nam napsuć więcej krwi niż tępi jak but przeciwnicy. 

W grze Terminator: Rampage mamy do dyspozycji imponujący arsenał broni, co ciekawe większość z dostępnych pukawek mam swoje odpowiedniki w naszym świecie, więc bez problemów postrzelamy z takich klasyków jak AK-47, UZI, czy też M-16.

Terminator: Rampage dzisiaj.

Niestety tak jak wspomniałem w tym samym roku na ekranach komputerów zagościł pierwszy doom. Tytuł ten zyskał uznanie dzięki swojej nowatorskiej grafice i szybkiej rozgrywce. Terminator: Rampage mimo swoich zalet, takich jak ciekawa fabuła i klimat zgodny z uniwersum “Terminator”, nie był w stanie dorównać pierwszej odsłonie Doom. W rezultacie “Doom” stał się kamieniem milowym w historii gier wideo, podczas gdy Terminator: Rampage pozostał ciekawostką dla fanów retro gier i miłośników serii “Terminator”.

Grę bez problemów uruchomicie na DosBOX-X.

Życzę miłego grania !

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4 / 5. Głosów: 1

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Cadillacs and Dinosaurs: The Second Cataclysm (1994)

Kabson

Kingsley’s Adventure (1999)

Kabson

World Rally Fever: Born on the Road (1996)

Kabson

Chiller (1986)

Kabson

Xenophage: Alien Bloodsport (1995)

Kabson

Outlaws (1997)

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.